Аптеки в усіх лікарнях Полтавщини відпускатимуть ліки, вартість яких відшкодовує держава

Аптеки в усіх лікарнях Полтавщини відпускатимуть ліки, вартість яких відшкодовує держава

У березні всі аптеки, які розташовані в комунальних лікарнях Полтавщини, почнуть працювати за програмою «Доступні ліки».

Про це повідомив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу 28 лютого. Аптеки в комунальних медзакладах всіх областей відпускатимуть препарати, які держава гарантує для пацієнтів безкоштовно або з невеликою доплатою.

Нововведення мотивують потребою покращити доступ жителів сіл до програми «Доступні ліки», адже моніторинг виявив проблеми з цим за межами великих населених пунктів.

«Ми побачили, що аптеки, які розміщені в комунальних закладах охорони здоров’я, часто не працювали з програмою “Доступні ліки”. Спочатку ми пропрацювали з обласними органами місцевого самоврядування, обласними радами, вказали їм на цей недолік і попросили вирішувати це в співпраці по договорах оренди. Не дуже сильно це відгукнулось, бо пішли юридичні бар’єри, вони не могли це ставити як вимогу в умовах. Тому ми вчергове внесли зміну до ліцензійних умов на провадження господарської діяльності з аптечного бізнесу і зобов’язали аптеки, які розміщуються на території закладу охорони здоровʼя, працювати з Програмою медичних гарантій», – сказав Віктор Ляшко.

У березні умовою продовження роботи аптек у лікарнях буде укладений договір на «Доступні ліки». Таким чином МОЗ хоче наблизити місце виписування й місце погашення рецепта.

Нагадаємо, що Полтавщина має один із найгірших показників територіальної доступності аптек, де можна безкоштовно отримати препарати за програмою «Доступні ліки». Середня відстань від місця виписування рецепта до аптеки з програмою становить понад 7 км.

«Доступні ліки» на Полтавщині: проблеми з реалізацією програми

Голова НСЗУ Наталія Гусак у листопаді торік розповідала, що з початку 2023 року жителі Полтавщини погасили 495 тис. е-рецептів із 578 тис. виписаних. Це становить 85,6% від загальної кількості. Показник вищий за середній по країні.

Проте різниця між рівнем погашення рецептів у міській та сільській місцевості є суттєвою:

– у містах погасили 104% виписаних рецептів;

-у селищах міського типу – 102%;

– у селах області – 11%.

Такі показники свідчать про те, що жителі сіл вимушені їхати до більших населених пунктів по ліки або зовсім відмовлятися від них. 3 112,7 тис. електронних рецептів на «Доступні ліки», що виписали у селах, жителі отримали препарати на місцях лише за 12,7 тис. рецептів.

Щоб розширити доступність програми для пацієнтів, необхідна взаємодія Національної служби здоровʼя України з місцевою владою. Потрібно проаналізувати наявну аптечну мережу у співвідношенні з кількістю жителів громад, стимулювати аптеки долучатися до програми та розвʼязати проблем транспортного сполучення тощо.

Про це пише ЗМІСТ

Новини Полтави