Астрономи виявили найбільшу зоряну чорну діру, яка утворилася в результаті вибуху зірки всього за 2 тисячі світлових років від Землі
Про це повідомляє The Guardian.
Наймасивніша зоряна чорна діра, виявлена в Чумацькому Шляху, оримала назву Gaia BH3. Її вдалось відкрити завдяки потужному притягуванню зірки-компаньйона, яка обертається навколо неї в сузір’ї Орла.
«Це повна несподіванка, — зазначив астроном, член групи Gaia в Паризькій обсерваторії, доктор Паскуале Пануццо. — Це наймасивніша чорна діра зоряного походження в нашій галактиці та друга найближча з виявлених досі».
Під час аналізу спостережень Gaia дослідники помітили чітке тремтіння однієї із зірок у сузір’ї Орла. Рух вказував на те, що зірку притягує до себе чорна діра.
Подальші спостереження за допомогою Very Large Telescope Європейської південної обсерваторії в чилійській пустелі Атакама підтвердили, що маса BH3 у 33 рази перевищує масу Сонця.
«Тільки центральна чорна діра в Чумацькому Шляху є масивнішою за цю, — зауважив Пануццо. — Ми бачили чорні діри такої маси з гравітаційними хвилями лише у далеких галактиках».
- 16 квітня повідомлялось, що американське космічне агентство NASA переглядає попередній план повернення зразків гірських порід із Марса на Землю, щоб здешевити та пришвидшити процес.