Битва “Реала” та “Панатінаїкоса” за трофей: прев’ю фіналу і матчу за третє місце Євроліги

Матч за третє місце

«Олімпіакос» (Пірей, Греція) – «Фенербахче» (Стамбул, Туреччина)
Початок: 18:00

«Олімпіакос» не впорався з «Реалом» (76:87) в півфіналі і тепер вимушений грати втішний матч за третє місце проти «Фенербахче». За великим рахунком, долю зустрічі було вирішено в першій чверті, яку команда Георгіоса Барцокаса програла з рахунком 10:28. Потім греки оговталися і зусиллями переважно Алека Пітерса (23 очки, 10 підбирань), Шакіла Маккіссіка (17 очок), Найджела Вільямс-Госса (15 очок) скорочували відставання до однозначного після перерви, але було вже пізно.

Дивним чином у «Олімпіакоса» повністю випали з гри домінуючі центрові Мустафа Фалль і Нікола Мілутінов, які на двох набрали в сумі лише 2 очки і 6 підбирань. Томас Волкап, Айзея Кенан, Костас Папаніколау провалилися в нападі і не були ефективними в захисті, як раніше.

«Фенербахче» в півфіналі не впорався з «Панатінаїкосом» (57:73). Підсумкова різниця достатньо велика, однак підопічні Шарунаса Ясікявічюса залишалися в грі до середини четвертої чверті. Турецький клуб в цілому провалився в нападі, але особливо жахливо виступив Скотті Вілбекін. Один з кращих скорерів «Фенербахче» набрав 2 очки при точності 1/5 двоочкових, 0/ 5 триочкових, від’ємному рейтингу ефективності -9 балів і найгіршому в команді показнику «плюс-мінус» – 24. Нік Калатес, Найджел Хейс-Девіс, Марко Гудурич та інші гравці виступили в кращому випадку посередньо, що доволі закономірно призвело до негативного підсумкового результату для «Фенербахче».

«Олімпіакос» номінально вважається фаворитом в матчі за третє місце через більш високу позицію в регулярному чемпіонаті, однак шанси обох команд приблизно 50 на 50. У «втішному фіналі» вирішальну роль грає мотивація, а передбачити в кого її буде більше в неділю дуже складно.

Фінал

«Реал» (Мадрид, Іспанія) – «Панатінаїкос» (Афіни, Греція)
Початок: 21:00

«Реал» розібрався з «Олімпіакосом» в півфіналі (87:76) і намагатиметься захистити минулорічний титул у протистоянні з «Панатінаїкосом». Іспанський клуб виграв першу чверть з рахунком 28:10, після чого втримував перевагу. При цьому вболівальникам команди Чуса Матео довелося трохи понервувати після перерви, коли «Олімпіакос» скорочував різницю до однозначної.

Джанан Муса (20 очок) і Маріо Хезонья (12 очок) стали найрезультативнішими у «Реала». Вони забили декілька складних триочкових кидків, хоча в кінцівці відчули надмірну впевненість і деякі їх атаки виглядали явно поспішними. Добре, що в важливий моменти влучаннями відзначалися ветерани Серхіо Юль і Серхіо Родрігес, а Вальтер Тавареш, Гершон Ябуселе, Венсан Пуарьє перегравали суперників під кільцем і не давали їм других шансів. Важко пред’являти претензії баскетболістам «Реала» після виграного з різницею +11 півфіналу, однак Матео, скоріш за все, вкаже підопічним на ряд серйозних недоліків, які не можна повторювати в вирішальному матчі.

«Панатінаїкос» переграв «Фенербахче» (73:57), скориставшись безпомічністю суперника в нападі на останніх хвилинах. Матіас Лессорт (17 очок, 10 підбирань), Кендрік Нанн (14 очок), Джеремі Грант (13 очок), Янніс Папапетру (9 очок) стали кращими в складі грецького клубу. На диво слабко виступив Костас Слукас (4 очки при точності 1/5 з гри і ефективності 4 бали), однак критичного значення це не мало.

Тим не менш, «Панатінаїкосу» вкрай необхідна звична висока продуктивність Слукаса в фіналі проти «Реала». В значній мірі справедливим є те, що в матчі за титул зустрінуться перша і друга команди регулярного чемпіонату. Звісно, «Реал» загалом виглядав більш впевнено і закономірно вважається фаворитом фіналу. Однак якщо хтось і може зупинити домінуючу зіркову команду Чуса Матео, то це «Панатінаїкос» під керівництвом Ергіна Атамана.

Турецький тренер за рік кардинально змінив грецький гранд в кращу сторону. Можливо, його підопічні поступаються суперникам з «Реала» за талантом, однак Атаман чудово вміє витискати зі своїх гравців максимум і мотивувати їх саме в вирішальний момент. Тренер в притаманному собі епатажному стилі заявив, що привезе з Берліну в Афіни трофей Євроліги, і цілком може виконати гучну обіцянку.