Державний секретар США Ентоні Блінкен. AP Photo/Mark Schiefelbein, Pool
Держсекретар США Ентоні Блінкен вирушає до Брюсселя, щоб там 12-13 листопада обговорити з європейськими союзниками підтримку України.
Про це йдеться у повідомленні Держдепартаменту США.
Потім міністр Блінкен відправиться до Ліми, Перу, Манауса, Бразилія, та Ріо-де-Жанейро, Бразилія, щоб приєднатися до президента Джозефа Р. Байдена на щорічному Тижні економічних лідерів Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) і саміті лідерів G20 18-19 листопада.
Байден і Блінкен підтвердять відданість США сприянню сталому зростанню та розширенню можливостей громад в Азі1сько-Тихоокеанському регіоні.
Після саміту АТЕС президент і держсекретар США поїдуть до Ріо-де-Жанейро для участі в саміті лідерів G20, де учасники обговорять боротьбу з голодом і бідністю, енергетичний перехід і сталий розвиток.
Як пише Reuters, Блінкен прямує до Брюсселя для переговорів з європейськими союзниками, стурбованими тим, що обраний президент Дональд Трамп може залишити Україну у війні з Росією. Агентство зазначає, що зміст його запланованого посладдя до лідерів ЄС залишається невідомим.
Зазначається, що крім надання мільярдів доларів військової допомоги Україні, президент Джо Байден працював над розширенням НАТО та згуртував країни по всьому світу, щоб ізолювати Росію після повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році. Однак критичні заяви Трампа щодо наданої Україні підтримки викликають занепокоєння: майбутня співпраця з урядом президента Володимира Зеленського під питанням з огляду на ймовірне домінування республіканців у Білому домі та обох палатах Конгресу.
Чиновники з адміністрації Байдена заявили, що будуть наполягати на розгортанні вже виділеної допомоги Україні до того, як Трамп вступить на посаду 20 січня, в надії допомогти ЗСУ відтіснити російські війська з окупованих територій.
"Ми наполегливо працюємо над тим, щоб залишити Україну в якнайсильнішій позиції, як шляхом збільшення допомоги до моменту завершення правління адміністрації, так і шляхом координації з партнерами по всьому світу, щоб переконатися, що вони готові втрутитись у будь-які порушення", — сказав чиновник на умовах анонімності.
Серед ключових союзників не тільки Європа, а й такі країни, як Південна Корея, яка може зіграти важливу роль на тлі посилення союзу між Росією і КНДР.