Черговий семінар-практикум директорів шкіл

Черговий семінар-практикум директорів шкіл

Стратегічний менеджмент – запорука успішного керівництва закладом освіти в умовах сьогодення. Головною метою його є досягнення високої ефективності освітньої та виховної діяльності , становлення закладу як конкурентоспроможної установи. У зв’язку з цим керівнику необхідно прогнозувати майбутнє, усвідомлювати перспективу розвитку закладу, тобто володіти стратегічним менеджментом.

 
Підґрунтям стратегічного управління є:
— прагнення керівника до позитивних змін, інноваційного розвитку, якісної та успішної діяльності закладу;
— компетенції керівника, пов’язані з його інтелектуальним, креативним потенціалом, аналітичним складом розуму, здатністю бачити наперед;
— лідерська позиція; керівник, який вміє створити дух новаторства, ентузіазму в колективі, ідеологічно обґрунтувати проєкт, володіє особистою креативністю, який є відповідальним перед колективом і може повести його за собою без тиску й примусу, — безумовно лідер;
— можливості – індивідуальні здібності керівника, помножені на ресурси, кваліфікацію його управлінської команди та педагогічних кадрів.
Ці та багато інших питань були порушені на семінарі-практикумі директорів закладів загальної середньої освіти Лубенської територіальної громади «Стратегічний менеджмент освітнього закладу. Власний почерк», який проведено 22 березня 2024 року на базі Академічного ліцею «Європейський».

Черговий семінар-практикум директорів шкіл

Учасників семінару зустріли наймолодші здобувачі освіти – учні-другокласники з футуристичним прогнозом, у якому окреслили своє бачення школи майбутнього.
У першій частина заходу (теоретичному модулі) Лариса Деркач, директор ліцею, Оксана Соколовська, заступник директора з науково-методичної роботи, та Юлія Нікул, заступник директора з навчально-виховної роботи з іноземних мов , визначили сутність і специфіку стратегічного управління закладом в умовах сьогодення, з’ясували мету, завдання і зміст стратегічного менеджменту, механізми вибору ліцеєм шляхів розвитку, використання сучасних технологій, які сприяють реалізації стратегії та програмно-цільовому управлінню, поділилися багаторічним досвідом реалізації міжнародних та всеукраїнських проєктів, активною діяльністю у Всеукраїнській асоціації «Відроджені гімназії України» .
Під час практичного модуля вчителі ліцею Тамара Ященко, Олена Павлова, Світлана Єфремова, Людмила Колесник, Ірина Яковенко Леніна Кіріяк, Інна Похвала ,Євгенія Мокренко та Ольга Клиша продемонстрували фрагменти уроків з інформатики, предметів «Я досліджую світ. Фізична культура», алгебри, історії України, української літератури, англійської мови, хімії та біології із застосуванням інноваційних технологій.
Під час квесту «Управлінські практики» директори закладів освіти отримали поради щодо управлінської діяльності та збереження ментального здоров’я від Тетяни Коршак, заступника директора з навчальної роботи, Романа Реути, вчителя фізики та інформатики, Катерини Когут, практичного психолога, та Юлії Поди, соціального педагога.
На завершення гостям була запропонована вистава за мотивами пригодницького роману Роберта Стівенсона «Острів скарбів» за участю учнів ліцею.
Семінар-практикум пройшов на високому організаційному, науково-методичному та фаховому рівні.

Черговий семінар-практикум директорів шкіл

Організаторам семінару вручено сертифікати Центру.
Центр професійного розвитку педагогічних працівників щиро дякує адміністрації, педагогічному та учнівському колективам за втілення нових ідей, методик, технологій та моделей реалізації стратегічного управління в освітній та виховній діяльності ліцею:
— Ларисі Деркач, директору;
— Оксані Соколовській, заступнику директора з науково-методичної роботи;
— Тетяні Коршак, заступнику директора з навчальної роботи;
— Юлії Нікул, заступнику директора з навчально-виховної роботи з іноземних мов;
— Ларисі Парнюк, заступнику директора з навчально-виховної роботи по початковій школі;
— Валентині Прудніковій, заступнику директора з виховної роботи;
— Олені Павловій, учителю початкових класів;

Черговий семінар-практикум директорів шкіл

— Світлані Єфремовій, учителю фізичної культури;
— Ірині Яковенко, вчителю історії;
— Леніні Кіріяк, учителю української мови та літератури;
— Євгенії Мокренко, вчителю хімії;
— Ользі Клиші, вчителю біології;
— Інні Похвалі, учителю англійської мови,
— Тамарі Ященко, вчителю інформатики;
— Людмилі Колесник, вчителю математики;
— Катерині Когут, практичному психологу;
— Юлії Поді, соціальному педагогу,
— Роману Реуті, вчителю фізики та інформатики;
— Вірі Кравчук, методисту РІМЦу;
— Світлані Кочубей, педагогу-організатору;
— Тетяні Латкіній, учителю інформатики та трудового навчання;
Наталії Панченко, завідуючій шкільною бібліотекою,
а також Людмилі Масько та Людмилі Грицаєнко, головам міської і районної профспілки працівників освіти, за сприяння в проведенні заходу.

Директор ЦПРПП Надія СІЧКАР

Новини Полтави