У населених пунктах Градизької громади через високий рівень води у водосховищі відбуваються підтоплення. Про це розповів голова громади Мирослав Носа. За його словами, підтопило, зокрема, поля, городи та інші об’єкти, а рівень води вищий на 60 сантиметрів.
“Із Кременчуцького водосховища прямо через поля, які орендує у пайщиків ТОВ “Агро-Сула”, вода тече рікою, скільки її витікає за день – виміряти неможливо”, — розповіла місцева жителька Катерина Яременко.
Поля Катерини Яременко із села Шушвалівка частково затоплені водою.
Якщо з весни ще засіяли, обробили, то зараз уже не змогли зробити міжрядний обробіток, оскільки дуже велика кількість тут вологи, і техніка застрягає, та і рослини уже відстають у розвитку, заросли у бур’янах, бо ні техніка, ні людина сюди вже зайти не можуть. Це будуть, звичайно, збитки. Не матимемо запланованого врожаю”, — продовжила Катерина Яременко.
Підтоплення почалося близько тижня тому. Найбільше це помітили, окрім Шушвалівки, і у Градизьку, розповів голова громади.
“Десь в районі 60 сантиметрів зайвої води на даний період року. Це, по-перше, катастрофічне руйнування берегів, оскільки вода прямо на березі знаходиться, прямо миє земельні ділянки людські, гори, межі населених пунктів і так далі. Руйнує дамби кам’яні, бетонні, підтоплює сільськогосподарські угіддя. У нас затопило по Градизьку дві дороги, це самі звичайні дороги, по яких їздять люди. Підтопило городи, підтопило господарські будівлі, які займаються промисловим ловом риби”, — розповів голова Градизької громади Мирослав Носа.
Затоплює і пляж у Градизьку. Вода розмиває берег та доходить майже до городів, а на пісок виносить сміття.
“Десь метрів три від берега повинна бути берегова лінія, а її забрало водою. Вчора легенький шторм. Як тільки він підніметься на добу чи на більше, тоді ця вода наробить великої біди. Якщо дивитися на позавчорашній порив вітру, західний, то вода піднялася майже на метр у затоні. Якби він був до ранку, то вода була б далеко в селищі”, — додав в. о. керівника Градизької водолазно-рятувальної станції Едуард Миса.
Джерело: Суспільне Полтава