Джерела у спецслужбах спростували інформацію, що ЗСУ начебто спробували атакувати Курську АЕС

Курська АЕС в Росії. Вікіпедія/pics.livejournal.com

Джерела у спецслужбах спростовують інформацію, що шириться у російських телеграм-каналах, що ЗСУ начебто спробували атакувати Курську АЕС. Також цю інформацію спростували в МЗС України та Центрі протидії дезінформації РНБО .

Про неправдивість постів у соцмережах Суспільному повідомили власні джерела у спецслужбах.

Раніше телеграм-канал SHOT написав, що нібито було випущено чотири ракети, і всі вони були знищені силами ППО. SHOT також повідомив про пожежу приблизно за 5 км від станції. При цьому канал відзначив, що Курська АЕС працює у штатному режимі.

При цьому російська влада повідомляє про збиття безпілотника в районі Курчатова.

"У районі Курчатова засобами радіоелектронної боротьби подавлено український БПЛА літакового типу. Унаслідок його падіння сталися вибухи в господарській будівлі, яка не має стосунку до Курської атомної електростанції. На місці працюють екстрені служби", — написав губернатор Курської області Олексій Смирнов.

Окрім цього, "атаку" на АЕС спростував керівник Центру протидії дезінформації РНБО Андрій Коваленко.

"Росіяни показують якусь пожежу в Курчатові і на відео є вибух на землі. До чого тут обстріл АЕС? Вона далеко. Нічого спільного з атакою на Курську АЕС немає", — заявив Коваленко.

"Ми категорично заперечуємо твердження російських ЗМІ про українські удари по Курській атомній електростанції або поблизу неї. На відміну від російських окупантів, Збройні сили України суворо дотримуються норм міжнародного гуманітарного права і не атакують цивільне населення та об'єкти цивільної інфраструктури", — заявив речник МЗС України Георгій Тихий.

Курчатов – третє за величиною місто в Курській області, там розташовується Курська АЕС. 27 серпня туди приїжджав глава МАГАТЕ Рафаель Гроссі та заявляв, що в період обстрілів станція перебуває у "вразливому становищі".

На тлі операції ЗСУ в Курській області Росії МАГАТЕ ще 9 серпня закликало Росію та Україну проявити "максимальну стриманість", щоб "уникнути ядерної аварії з потенційними серйозними радіологічними наслідками", бо вже тоді бойові дії потенційно наближалися до АЕС.

16 серпня російські ЗМІ поширили інформацію про те, що ЗСУ нібито готують "провокацію на російських ядерних об'єктах", зокрема, "мають намір атакувати Курську та Запорізьку АЕС" з використанням так званих "брудних бомб". Україна спростувала повідомлення російської пропаганди.

28 серпня стало відомо, що вільно в'їхати в місто-супутник Курської атомної електростанції Курчатов зможуть тільки ті люди, у яких є реєстрація за місцем проживання, решта – має отримати перепустку.

Новини Полтави