Капітолій США у Вашингтоні освітлений ввечері, 9 лютого 2024 року. AP/J. Scott Applewhite
Конгресмени схвалили законопроєкт допомоги Україні, міністр енергетики запевнив, що в Україні не буде масового блекауту та у світі не поспішають конфіскувати російські активи на користь Україні — Суспільне зібрало головні новини ранку 21 квітня.
Допомога від США для України
Палата представників Сполучених Штатів 20 квітня проголосувала за законопроєкт щодо допомоги Україні на суму у 60 мільярдів доларів. "За" відповідне рішення проголосували 311 конгресменів.
Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер заявив, що американський Сенат голосуватиме за допомогу Україні у вівторок, 23 квітня. Для цього сенатори вийдуть із перерви.
Оскільки законопроект видозмінився у Палаті представників, сенаторам доведеться розглянути його наново. Очікується, що вони завершать цей процес упродовж наступного тижня.
Чому це важливо: США є одним з найбільших надавачів допомоги Україні і через затримку в ухваленні цієї допомоги ЗСУ не можуть вести наступальні дії. За оцінками посадовців США, після остаточного ухвалення та підписання допомоги як закону, її можна буде побачити в Україні не пізніше ніж за два тижні.
США можуть надіслати додаткових військових радників до України
У Вашингтоні розглядають можливість відправки додаткових військових радників до посольства в Києві, що є останнім доказом американської прихильності Україні. Це відбувається на тлі прогресу Росії на полі бою за два роки вторгнення.
Речник Пентагону Пет Райдер розповів, що радники не виконуватимуть бойових обов’язків, а радше консультуватимуть і підтримуватимуть український уряд і військових. Він зазначив, що такий персонал підпадає під ті ж обмеження на поїздки, що й усі співробітники посольства.
Поки не відомо, скільки додаткових американських військ зрештою направлять в Україну, але двоє американських чиновників сказали, що їх кількість сягатиме 60.
Чому це важливо: хоч військові інших країн не беруть участі у бойових завданнях, вони навчають українських військових тактиці бою, як користуватися новітньої технікою та консультують у разі якоїсь потреби.