Фахівець назвав 7 способів зупинити автомобіль при відмові гальм

Несправність гальмівної системи найчастіше виникає зненацька, вимагаючи від водія максимально швидкої реакції, щоб уникнути аварійних наслідків.

Портал ampercar.com з’ясував у профільного фахівця, які дії допоможуть мінімізувати ризики в такій ситуації.

Найпоширеніший фактор, який призводить до того, що гальма можуть вийти з ладу, – це витік гальмівної рідини через пошкодження шлангів. Однак не всі автомобілісти знають, що ефективність гальмівної системи також безпосередньо залежить від роботи двигуна.

Двигун підтримує вакуум у підсилювачі гальм, і без цієї взаємодії гальма стають значно менш ефективними. Тому, якщо ви вирішите заглушити двигун у русі, пам’ятайте, що таким чином ви позбавляєте себе найважливішого елемента керування автомобілем.

Це може призвести до повної втрати контролю за машиною.

Коли гальма відмовляють, дії водія мають бути чіткими та швидкими. Для початку ви повинні увімкнути аварійні вогні. Цей сигнал дозволяє решті водіїв зрозуміти, що перед ними автомобіль, що перебуває у проблемній ситуації.

Далі варто багаторазово натиснути на гальма. Іноді це допомагає відновити тиск у системі та дає хоч якусь можливість уповільнити транспортний засіб.

Водночас можна перенаправити машину на менш завантажену частину дороги. Наприклад, якщо попереду ґрунтовка або ухил вгору – це чудова можливість для природного зниження швидкості без додаткових зусиль.

Якщо у вас механічна трансмісія або АКПП з ручним режимом, не витрачайте часу і по черзі вмикайте нижчі передачі.

Поетапний перехід із високих на низькі передачі може суттєво допомогти у уповільненні за рахунок використання сили двигуна для гальмування.

Плюс до всього не забувайте, що прості маневри вправо-вліво також допомагають уповільнити авто, адже такий прийом підвищує опір кочінню коліс.

Коли ситуація вимагає миттєвої реакції, одним із варіантів може стати використання гальма стоянки. Але тут важлива обережність! Важель потрібно затягувати плавно, щоб не втратити зчеплення з дорогою.

В іншому випадку різке гальмування може призвести до блокування коліс і спровокувати небезпечне занесення, що тільки посилить проблему.

У найкритичніших випадках, коли часу на роздуми майже немає, можна застосувати радикальніший метод – контактне гальмування.

Цей спосіб має на увазі обережне притискання автомобіля до відбійника і рух уздовж нього, що дозволить поступово знижувати швидкість за рахунок тертя.

Новини Полтави