«Грузинська мрія» взяла для своєї передвиборчої реклами фото з руйнуваннями України. МЗС відреагувало

Передвиборча реклама керівної партії «Грузинська мрія», де використано зображення зруйнованого росіянами Драмтеатру в Маріуполі. Georgian Dream/Facebook

Керівна партія Грузії "Грузинська мрія" розмістила на своїх передвиборчих рекламних банерах фотографії руйнувань в Україні через війну. На плакатах є написи "Ні війні" та перекреслені назви опозиційних партій Грузії. Міністерство закордонних справ засудило використання теми війни для політичної боротьби.

Партія "Грузинська мрія", яка має коаліційну більшість у грузинському парламенті, розмістила рекламні банери в Грузії перед парламентськими виборами, що відбудуться 26 жовтня.

Ліворуч на цих плакатах зображені українські будівлі та церкви, знищені російськими ударами, зокрема Маріуполь. Також видніється напис "Ні війні!" та перекреслені передвиборчі номери опозиційних партій і об'єднань Грузії: "Коаліції за зміни", "Єдиного національного руху", "Сильної Грузії" і "Гахарія за Грузію".

А праворуч — фотографії споруд, зведених або відреставрованих бізнесменом Бідзіною Іванішвілі, який є засновником "Грузинської мрії", колишнім прем'єр-міністром Грузії й у вересні цього року обраний від партії як номер один у списку на вибори. Також праворуч помістили написи "Обери мир!"

Президентка Грузії Саломе Зурабішвілі, чия політична позиція не збігається з намірами "Грузинської мрії" щодо розвитку країни, розкритикувала таке оформлення банерів.

"Я ще не бачила нічого настільки ганебного, настільки образливого для нашої культури, традицій, історії, віри… Як жалюгідно марно і безсоромно пропонувати своєму народу плакат, виготовлений у кузні КДБ!" — написала вона на Facebook.

Реакція українського МЗС

Міністерство закордонних справ України відреагувало на банери "Грузинської мрії".

МЗС "засуджує та вважає неприпустимим" застосування цих зображень в політичній агітації та закликало "Грузинську мрію" та всі інші зацікавлені сторони не використовувати тему війни в Україні для політичної боротьби всередині Грузії.

"Грузинський народ може не боятися нової війни, допоки Україна чинить опір російській агресії. Страшна ціна цього опору — це також ціна миру в Грузії", — наголосили також в українському дипвідомстві.

МЗС висловило сподівання, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ триматиме курс на приєднання до Євросоюзу та НАТО.

Хоча керівна партія "Грузинська мрія" заявляє, що хоче, аби країна приєдналася до ЄС і НАТО, за останні два роки вона поглибила відносини з Росією.

У грудні минулого року ЄС надав Грузії статус кандидата, але її заявку на членство було фактично заморожене після того, як Тбілісі схвалив у червні закон про іноземних агентів, який, на думку Заходу, є авторитарним і інспірованим Росією.

Західні країни також розкритикували законопроєкт про "сімейні цінності", ухвалений законодавцями 17 вересня. Документ забороняє одностатеві шлюби та усиновлення дітей представниками ЛГБТ, робити операції в рамках трансгендерного переходу та змінювати гендерний маркер у документах, а також розповідати про ЛГБТ у школах та ЗМІ, проводити фестивалі та збори.

Новини Полтави