Передвиборча реклама керівної партії «Грузинська мрія», де використано зображення зруйнованого росіянами Драмтеатру в Маріуполі. Georgian Dream/Facebook
Міністерство закордонних справ України засудило чергові спроби керівництва Грузії втягнути Україну у внутрішньополітичні процеси своєї країни напередодні парламентських виборів, які відбудуться 26 жовтня.
Про це йдеться у заяві на сайті МЗС.
“Зважаючи на зневажливий тон — вчергове — висловлювань прем’єр-міністра Грузії Іраклія Кобахідзе, змушені вкотре висловити позицію України. Викликають здивування наполегливі намагання чинної влади Грузії стерти з пам’яті грузин численні злочини Росії, які вона вчинила і продовжує вчиняти на тимчасово окупованих територіях як Грузії, так й України”, — йдеться у заяві.
В МЗС наголосили, що вважають ганебним використання партією “Грузинська мрія” зображень війни Росії проти України в своїй політичній рекламі.
“Нахабна спекуляція на українському горі оголила правду про владну партію Грузії, яка полягає у повній зневазі до українського народу та готовності заради політичних балів наносити непоправну шкоду традиційно дружнім відносинам між українським і грузинським народами”, — заявили в МЗС.
Зазначається, що напередодні великого православного свята в Грузії, Мцхетоба-Светицховлоба 14 жовтня, особливе обурення викликає зображення в політичній рекламі партії влади “Грузинська мрія” зруйнованих російськими воєнними злочинцями українських релігійних святинь.
“З прикрістю констатуємо, що мавпуючи підходи Росії до обмеження участі громадянського суспільства та правозахисних організацій в забезпеченні демократичного розвитку країни та підтриманні конкурентного виборчого середовища, грузинський уряд перетворився на ксерокс Кремля”, — додали українські дипломати.
Вони також відзначили відмову грузинської влади підтримувати міжнародні санкції, запроваджені проти РФ у відповідь на повномасштабну агресію проти України, відновлення прямого повітряного сполучення з Росією, скасування введеного на початку 2000-х років візового режиму й активізація двосторонньої торгівлі повернули Грузію у формат економічної та політичної залежності від Москви.
Наголошується, що поява в грузинських містах приватних російських шкіл, які акредитовані на території РФ, не лише викликає сумніви в якості освіти, але й становить загрозу обробки грузинської молоді російською пропагандою.
“Охочих оголювати правду закликаємо також пояснити власному народу, чому в зруйнованому російськими окупантами Херсоні, де навмисно були знищені об’єкти критичної інфраструктури, наразі перебоїв з постачанням світла та газу на порядок менше ніж в мирному Тбілісі”, — йдеться у заяві.
Україна вкотре закликала уряд Грузії утримуватись від втягування української держави та громадян України у внутрішньополітичні процеси Грузії, а також від блазнювання на крові та стражданнях українського народу.
“Сподіваємось, що парламентські вибори в Грузії пройдуть у мирний та демократичний спосіб, а грузинський народ продовжить стратегічний курс на приєднання до ЄС та НАТО”, — зазначили у зовнішньополітичному відомстві.
Що цьому передувало
Раніше керівна партія Грузії "Грузинська мрія" розмістила на своїх передвиборчих рекламних банерах фотографії руйнувань в Україні через війну. На плакатах є написи "Ні війні" та перекреслені назви опозиційних партій Грузії.
Ліворуч на цих плакатах зображені українські будівлі та церкви, знищені російськими ударами, зокрема Маріуполь. Також видніється напис "Ні війні!" та перекреслені передвиборчі номери опозиційних партій і об'єднань Грузії: "Коаліції за зміни", "Єдиного національного руху", "Сильної Грузії" і "Гахарія за Грузію".
А праворуч — фотографії споруд, зведених або відреставрованих бізнесменом Бідзіною Іванішвілі, який є засновником "Грузинської мрії", колишнім прем'єр-міністром Грузії й у вересні цього року обраний від партії як номер один у списку на вибори. Також праворуч помістили написи "Обери мир!"
10 жовтня прем'єр Грузії Іраклій Кобахідзе прокоментував передвиборчі банери партії влади "Грузинська мрія". Кобахідзе в ефірі телеканалу Imedi TV заявив, що у народу Грузії не було інформації про те, що відбувається в Україні, і що передвиборчі банери "оголили" правду про те, що відбувається в Україні внаслідок російської агресії.
"Конкретні суб'єкти занепокоєні цими рекламними білбордами та відповідним відео, з одного боку, їм вдавалося приховувати від населення Грузії протягом 2,5 років те, що відбувалося в Україні і що відбувається в Україні сьогодні, де панує повна катастрофа — з погляду економіки, інфраструктури, гуманітарної допомоги та іншого. За 2,5 роки вони представляли події таким чином, що нібито ми мали би заздрити Україні. Насправді, ці рекламні білборди та відеоролики викривали брехню, яку вони намагалися донести до грузинського суспільства", — заявив Кобахідзе.