ЄС запровадить обмеження на зерно з Росії та Білорусі — ЗМІ

ЄС запровадить обмеження на зерно з Росії та Білорусі - ЗМІ

Фото: Соцмережі Тарифи в розмірі 50% також будуть встановлені на насіння олійних культур і продукти їх переробки

Євросоюз виробляє понад 300 млн тонн зернових та олійних культур на рік і не потребує імпорту з РФ та РБ.

Європейський союз готується запровадити мита на імпорт зерна з Росії та Білорусі, щоб заспокоїти фермерів та деякі країни-члени. Це перші заплановані обмеження на російські продовольчі товари з часу повномасштабного вторгнення в Україну. Про це повідомляє виданню Financial Times з посиланням на обізнані з питанням джерела.

Найближчими днями Європейська комісія оголосить про мито в розмірі 95 євро за тонну на зернові з Росії та Білорусі, що призведе до зростання цін щонайменше на 50%. Це має знищити попит на зерно з країн-агресорів, пояснюють співрозмовники ЗМІ.

Тарифи в розмірі 50% також будуть встановлені на насіння олійних культур і продукти їх переробки. У 2023 році імпорт з Росії зернових, олійних культур та їхніх похідних сягнув рекордних чотирьох мільйонів тонн, що становить 1% від загального споживання в ЄС.

Євросоюз виробляє понад 300 млн тонн зернових та олійних культур на рік і є нетто-експортером перших, тому не потребує імпорту з РФ та РБ.

Представник ЄС зазначив, що ціни на зернові перебувають на чотирирічному мінімумі, в той час як Росія є «дуже конкурентоспроможною на зернових ринках і чинить значний тиск».

Мито встановлять на максимальному рівні, дозволеному правилами СОТ. Росія може вжити заходи у відповідь, проте вона вже заборонила більшу частину імпорту продовольства з ЄС, і чимало європейських компаній у цьому секторі пішли з країни за останні роки.

Раніше в Польщі ухвалили постанову про санкції на агропродукцію з РФ і Білорусі. 

Перед цим Латвія заборонила імпорт сільгосппродукції з РФ та Білорусі.

Як ми вже писали, Чехія запропонує на засіданні Європейської Ради заборонити імпорт російського й білоруського збіжжя до Євросоюзу. 

Джерело

Новини Полтави