Хочу зараз публічно звернутися до Катерини Ямщикової та Максима Малька з вимогою демонтувати майданчики по вул. Соборності 26/14, розташовані біля кафе «Болоньєтта», та які належить Євгену Диканю. А також в рамках статті 152 КУпАП притягти винних осіб до відповідальності. Оскільки майданчики за цією адресою розміщені з низкою порушень та без відповідних договорів земельних сервітутів
Адже через те, що влада в таких випадках звикла закривати очі на такі порушення, полтавці вже почали звикати до реалій, в яких закон повинні виконувати тільки пересічні громадяни. Але аж ніяк різного роду посадовці або депутати. На жаль, але ця тенденція формується вже роками та стосується майже кожної сфери нашого життя. Не винятком є і сфера підприємницької діяльності. Нікому ж непотрібно пояснювати, що в Полтаві чиновники створили цілу систему дозволів та обмежень, щоб «спростити» життя підприємців та спонукати їх на дачу хабаря? І не так важливо чого саме це стосується. Оформлюєш ти дозвіл на рекламну вивіску чи береш дозвіл на розміщення літнього майданчика. Скрізь влада намагається тебе «нагнути», подаючи це все під виглядом байок про благоустрій міста та дотримання норм чинного законодавства. Та такі підходи стосуються тільки виключно тих підприємців, які не перебувають при владі або не мають тісні зв’язки з нею. В той же час, якщо підприємець є при владі або дотичний до неї — тоді не такий вже і важливий закон, а тим паче і благоустрій.
Ця ситуація з літнім майданчиком сумновідомого кафе «Болоньєтта», де фактичним власником є сумновідомий Євген Дикань на прізвисько «Банкєт», є більш ніж показовою.
Так, журналісти нещодавно нагадали владі, що Євген Дикань чи не єдиний підприємець в місті, якому всупереч закону та здоровому глузду четвертий рік поспіль вдається уникнути демонтажу літнього майданчика в зимовий період. Мабуть, нікого вже не здивую, але все це відбувається завдяки повній бездіяльності міської влади та інспекції з контролю за благоустроєм та санітарним станом міста. І це при тому, що ще донедавна чоловік Катерини Ямщикової — Вадим Ямщиков був чи не найбільшим противником встановлення цього майданчика, коли заклад мав іншу назву та іншого господаря.
Тоді Ямщиков на своїй сторінці в соціальних мережах публічно заявляв, що в цьому питанні взагалі не може бути компромісів. Як виявляється, у Вадима може бути компроміс не тільки в цьому питанні, а й в багатьох інших. Оскільки політичний союз з Євгеном Диканем змушує його закривати очі буквально на все, з чим він колись боровся. З іншого боку мене обурює і позиція, а точніше її відсутність, інспекції з благоустрою та її очільника Максима Малька, який заплющив очі на «звитяги» свого партійного боса Євгена Диканя та показує всім підприємцям нашого міста, що закон в нашому місті не один для всіх. Бо є підприємці, які «рівніші» за всіх. Чи справедливо це?
І чи на таких принципах та лозунгах приходили до влади Катерина та Вадим Ямщикови? Чи для цього полтавці свого часу дали їм величезний кредит довіри? Щоб в Полтаві і досі були «красіві» та недоторкані? Звісно, що ні!
Ігор ГОЛОВАТИЙ, громадській діяч