ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

До 210-річчя Тараса Шевченка в Центрі культури та дозвілля відбувся тематичний захід.
Перед його початком діяла книжкова виставка, організована працівниками Публічної бібліотеки ім.В.Малика.

Ведуча Людмила Пазенко нагадала про значення Тараса у долі Украіни. І за пропонувала помандрувати галявами його творчості, насолодитися джерелами його поезії, покладеноі на музику.
Він народився у хаті кріпака на Черкащині і став велетом духу в царині світової культури. Образок народження Тараса зіграли працівники центру культури та дозвілля.

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

А відтак вірш «Думи мої, думи» читав Ісус Чорній.
Згадали і слова Івана Франка про те, що доля не змогла перетворити золота його душі в іржу.
Пісню «Бандуристе, орле сизий» виконала Олена Мацак.

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

Доля Шевченка і доля Украіни нероздільні, для неї він жив і писав. Думками Кобзар завжди був тут, про це писав у своїх творах. Анатолій Куценко долучився до заходу виконанням пісні «По діброві вітер виє…»
І далі ведуча говорить про те, що з 47 років, прожитих Шевченком, 23 роки він був кріпаком, 10 був у засланні, 3 — під наглядом поліції, і тільки 9 був вільний.

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

Учень Гімназіі ім. Героя Украіни Віри Роік Дмитро Нечай уривок з поеми Тараса Шевченка «Сон».
Доленосною стала весна 1840 року, коли у Петербурзі побачила світ книга «Кобзар». З того часу іі автора шанобливо називають Кобзарем. Пісню «Якби мені не тиночки», яку виконав народний аматорський чоловічий ансамбль «Жайвір» добре сприйняв зал.

ЖИВЕ ПІД СОНЦЕМ ЛЮБОВІ ШЕВЧЕНКОВА ВЕСНА

Тарас Шевченко неперевершено звеличив образ матері. А відтак вірш «У нашім раї на землі» читав Іван Кошовий.
А долю Тараса Шевченка знов і знов у віршах і піснях відкриває дійство на сцені. А це і кохання, і заслання, і його художня та поетична творчість.
Літературно-музична композиція «Любов, що розійшлася сном» була яскравим втіленням задуму.
Подальше життя Кобзаря ілюстрували виконанням поетових творів «Зоре моя вечірняя» у виконанні народного аматорського ансамблю «Вербиченька» Калайдинцівський СБК, уривку з твору Тараса Шевченка «Титарівна» у виконанні Анни Мяченко, НАЖВА «Любисток», вокального ансамблю «Колежанка». І вінцем пісенної творчості стало виконання народним хором «Посулля» пісні Тараса Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий».
 

Новини Полтави