Координатор програми “Медевак” розповів про можливості безоплатного лікування за кордоном для військових

Евакуація пораненого під час закритого вишколу з тактики, організованого Львівським обласним штабом «Правого сектору», Львівська обл., 23 лютого 2024 року. УНІАН

Програма медичної евакуації "Медевак" є доступною абсолютно для всіх поранених, які потребують оперативних втручань чи іншого лікування ускладнень ран, які пацієнти отримали внаслідок війни Росії проти України.

На цьому в ефірі телемарафону "Єдині новини" наголосив координатор програми "Медевак" МОЗ України Арман Качарян.

"Я наголошу, тому що є упередження, що медичної евакуації потребують лише громадяни, поранені військовослужбовці, які мають дуже складні випадки і потребують унікального складного лікування", — зазначив він.

Качарян уточнив, що метою медичної евакуації є розвантаження системи охорони здоров'я України та ефективне лікування українських громадян.

Координатор програми зауважив, що для того, щоб потрапити на лікування, необхідно звернутися до лікуючого лікаря, і він підготує всі необхідні документи, зразки яких є на сайті МОЗ.

"Потім лікар їх (документи — ред.) передасть на орган сектору безпеки і оборони, до складу якого входить військовослужбовець. Якщо, наприклад, це ЗСУ, то лікарня передасть документи до командування Медичних сил. Командування опрацює документи і передасть в МОЗ. Ми звернемося до наших партнерів з ЄС. Вони поширять між країнами наш запит і нададуть нам пропозиції, що якась конкретна країна готова прийняти пацієнта на лікування", — пояснив Качарян.

Він додав, що пріоритетність — це стани, які потребують оперативного лікування внаслідок обстрілів, поранень, а також ускладнення таких станів.

Новини Полтави