Губернатор Курської області стверджує, що це наслідки обстрілу міста Суджа з боку України, 6 серпня 2024 року. Алексей Смирнов/Telegram
Бойові дії у Курській області РФ можуть змусити росіян перекинути війська з інших секторів, таким чином послабивши локальний тиск на тих ділянках фронту, де ЗСУ раніше зазнавали труднощів, вважають у Міноборони Франції. Також ситуацію у Курській області прокоментували у Пентагоні.
Про це йдеться у коментарі французького оборонного відомства у соцмережі Х.
“Наступ ЗСУ в Курській області, що базується на ефекті несподіванки і протистоїть менш підготовленим силам, ніж на Східному фронті, схоже, має певний початковий успіх. Цей наступ може змусити Збройні сили Російської Федерації перекинути війська з інших секторів, таким чином послабивши локальний тиск на тих ділянках фронту, де ЗСУ раніше зазнавали труднощів”, — йдеться у повідомленні.
Коментуючи війну в Україні, Міноборони Франції зазначає, що “глибокі удари тривають з обох сторін, при цьому ЗСУ продовжують завдавати ударів по російських аеропортах та енергетичній інфраструктурі”.
Заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх також прокоментувала операцію в Курській області.
"Ми не вважаємо, що це будь-яким чином є ескалацією. Україна робить те, що потрібно для досягнення успіху на полі бою", — цитує Сінгх журналіст "Голосу Америки" Остап Яриш.
Сінгх додала, що США будуть і надалі підтримувати Україну тими засобами, які їй потрібні.
Бої у Курській області РФ
Міноборони РФ ввечері 6 серпня підтвердило, що у Курській області Росії тривають бої. Туди висунулися резерви російських військ. Там заявили, що близько 8 ранку за московським часом до трьохсот українських військових при підтримці 11 танків та понад 20 ББМ атакували позиції підрозділів прикриття держкордону РФ.
Це, зазначили у Міноборони Росії, сталося в районі населених пунктів Миколаєво-Дар'їно та Олешня Курської області, які примикають до російсько-українського кордону.
У МО РФ стверджують, що до цього причетні військові 22-ї механізованої бригади ЗСУ. Суспільне звернулося за коментарем до пресслужби цієї бригади. Там заявили, що нині ситуацію не коментують. Також цього не роблять у Генштабі ЗСУ.
Раніше джерело NV у ГУР МО повідомило, що до "прориву" в Курській області Росії точно не залучені бійці Російського добровольчого корпусу (РДК).
Очільник Кремля 7 серпня відреагував на "прорив" у Курській області РФ. Він зібрав нараду з російським урядом та звинуватив Україну у "провокації".
Як повідомляє росЗМІ "РИА Новости", під час зустрічі очільника Кремля Володимира Путіна з керівниками силових відомств Росії начальник Генштабу ЗС РФ Валерій Герасимов доповів, що о 05:30 6 серпня до 1000 військових ЗСУ "перейшли в наступ з метою захоплення ділянки території Суджанського району Курської області". Він заявив, що "операція буде завершена розгромом противника і виходом на державний кордон".
Виконувач обов’язків губернатора Курської області РФ Олексій Смірнов написав у Telegram, що вночі повідомив Путіну про оперативну обстановку. Очільник Кремля, мовляв, "тримає ситуацію на особистому контролі". Також Смірнов заявив, що з прикордонних територій вивозять людей.
У Міноборони Росії повідомили про бої у районах Курській області, які безпосередньо примикають до російсько-українського кордону. А ще додали, що "не допущено просування противника вглиб території Російської Федерації".
Речниця МЗС Росії Марія Захарова тим часом заявила, що українські військові атакою на Курську область "спробували посіяти паніку серед жителів регіону". Також вона закликала відреагувати на події міжнародну спільноту.
На події у Курській області РФ відреагували у США. Речник Державного департаменту США Метью Міллер заявив, що Сполучені Штати Америки спілкуються з Україною щодо ситуації у Курській області Росії. Він додав, що немає нічого незвичайного в тому, що "українці не повідомляють нас про свою точну тактику до того, як вони її реалізують".