У Полтаві на вулиці Дмитра Пругла (раніше Станіславського) в мікрорайоні «Огнівка» біля пішохідних переходів почали встановлювати металеві паркани. Улаштовують парапетні огорожі відповідно укладеного договору між міським управлянням житлово-комунального господарства та підрядником ТОВ «Будівельник 2016» щодо капітального ремонту вулиці. З тендерної документації ми дізналися вартість кожної металевої секції пішохідного огородження та її облаштування.
У документі договірної ціни на будівельні роботи з капремонту вказано, що вартість виготовлення кожної двометрової парапетної огорожі зі сталі на металевих стовпах — 5039 грн. Всього таких металевих секцій 245 і їх протяжність 490 метрів. Загалом на виготовлення цих пішохідних огорож з міського бюджету витратили 1 млн 235 тис. грн. Враховуючи заробітну плату будівельникам, доставлення обладнання та ціну бетонної суміші, загальна вартість облаштування огорожі — 1 млн 450 тис. грн.
За словами розробника проєкту капремонту Романа Мягкохліба, встановлення парканів узгоджене з поліцією:
«У нас є ДСТУ про безпечний рух, у нас є окремий розділ організації дорожнього руху погоджений органами Національної поліції. Паркани встановлюють з метою забезпечення безпеки руху пішоходів, запобігання виходів на проїзну частину дітей. Це як би нормативна вимога».
Журналістам телеканалу «ІРТ» співвласник підрядної організації ТОВ «Будівельник 2016» Олександр Корнієнко розповів, що впродовж тижня встановлення пішохідного огородження на вулиці Дмитра Пругла мають завершити.
Наступний етап робіт — це облаштування дорожніх знаків та нанесення розмітки на проїзну частину. З договірної ціни підрядника відомо, що вартість встановлення дорожніх знаків — 330 тис. грн, дорожня розмітка — 90 тис. грн.
Капітальний ремонт доріг та тротуарів вулиці почали у вересні 2021 року. Всього необхідно було відремонтувати 649 м на той час вулиці Станіславського. Будівельні роботи почали за проєктом підприємця Володимира Білоуса: документи коштували майже мільйон гривень. До початку повномасштабної війни, підрядник ТОВ «Будівельник 2016» зокрема відремонтував тротуари та сформував межі проїзної частини. За виконані роботи підприємство отримало понад 7 млн грн з міського бюджету.
Після введення воєнного стану, капремонт призупини. Роботи відновили торік: у червні за 1,5 млн грн міське У ЖКГ замовило у підприємця Романа Мягкохліба коригування проєкту капремонту. Проєктувальник розповів, що йому довелося розробити проєкт наново, бо попередник не запроєктував необхідну основу дорожнього покриття. Детальніше читайте тут.
Після коригування документів проєкту, загальна вартість ремонтних робіт збільшилася вдвічі. Договір на звершення капремонту міське управління ЖКГ уклало з підрядником 7 серпня. Вартість робіт на 2023 рік складала 30 млн 800 тис. грн. Також 19 грудня 2023 року на додаткові роботи з облаштування проїзної частини з ТОВ «Будівельник 2016» уклали ще один договір на майже 3 млн 900 тис. грн. По обох угодах строки завершення всіх робіт продовжили на 2024 рік.
За інформацією порталу Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, загальна кошторисна вартість капітального ремонту вулиці Дмитра Пругла — 42 млн 919 тис. грн. Точна сума стане відома після завершення капремонту та надання підрядником актів виконаних робіт. Також понад 5 млн грн складає кошторисна вартість щодо експертиз з експлуатації об’єкта, безперешкодного доступу людей з інвалідністю, інженерного забезпечення та експертиз проєктної документації доріг.
Капітальний ремонт дороги та тротуарів на вулиці Дмитра Пругла виконує підприємство, яке належить товаришу колишнього міського голови Полтави Олександра Мамая. Керівником ТОВ «Будівельник 2016» є Костянтин Вітвіцький, співвласниками — Григорій Хачатурян (75%) та Олександр Корнієнко (25%). Компанія отримувала бюджетні замовлення щодо ремонту доріг з початку свого створення влітку 2016-го. За наступні 7 років «Будівельник 2016» отримав з бюджету понад 167 млн грн, з них — майже 136 млн грн від У ЖКГ Полтави.
Дружні стосунки Олександра Мамая та Григорія Хачатуряна підтверджують фото родинних святкувань у соцмережах. Також в обґрунтуванні щодо оголошення недовіри Олександру Мамаю у 2018 році, яке зачитав депутат Едуард Волков, Григорій Хачатурян був названий другом сім’ї тодішнього міського голови.
Нагадаємо, у червня 2021-го управління житлово-комунального господарства замовило нову пішохідну огорожу для вулиці Небесної Сотні в Полтаві. Вартість паркану була у півтора раза вища, аніж у Києві. Тоді оцинкована секція паркану коштувала 4 тис. грн й це було на 30-40% дорожче, ніж в Києві та Маріуполі, де парапетна огорожа мала власний дизайн.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»