На Полтавщині провели основну сесію НМТ-2024
У Полтавській області успішно провели основну сесію національного мультипредметного тесту 2024. Про її підсумки на брифінгу в офіційному медіацентрі Полтавщини розповіли заступник начальника Полтавської ОВА Антон Чубенко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко та відповідальний секретар приймальної комісії ПУЕТ Олена Горячова.
За словами Антона Чубенка, на основну сесію НМТ зареєструвалися 11 698 осіб. Із них випускників поточного року – 9109 осіб, випускників закладів загальної середньої освіти – 6750; випускників закладів фахової передвищої освіти – 1733 особи; випускників закладів професійної (професійно-технічної освіти) – 626; випускників минулих років – 2589 осіб.
«Тестування проводили в одинадцяти округах. Їхню кількість збільшили порівняно з минулим роком через значну кількість учасників – на 6% порівняно з минулим роком, – розповів Антон Чубенко. – Проведенню НМТ передувала ґрунтовна підготовча робота Департаменту освіти і науки ОВА, територіальних громад, освітян. Тимчасові екзаменаційні центри функціонували з безпечними та зручними умовами для безперешкодної роботи учасників тестування, незважаючи на численні повітряні тривоги. Усі ТЕЦ спрацювали відповідно до регламенту з чітким дотриманням процедури».
Також Антон Чубенко акцентував, що постійно здійснювали моніторинг тимчасових екзаменаційних центрів для проведення НМТ-2024 на Полтавщині.
«Разом доклали максимум зусиль, щоб попри війну, повітряні тривоги і всі виклики часу учасники освітнього процесу мали змогу успішно та безпечно пройти національне мультипредметне тестування, – сказав Олександр Сидоренко. – За сприяння обласної військової адміністрації вдалося вирішити чимало актуальних організаційних та безпекових питань».
Орієнтовні дати проведення додаткової сесії НМТ – 16-18 липня.
Основна сесія магістерських вступних випробувань запланована на 24 червня – 15 липня. Кількість учасників основної сесії єдиного фахового вступного випробування (ЄВВВ) та єдиного вступного іспиту (ЄВІ) в порівняно з минулими роками суттєво збільшилася.
Олена Горячова розповіла, що нині заклади освіти самостійно формують та вносять до Єдиної державної електронної бази з питань освіти (ЄДЕБО) конкурсні пропозиції для вступу. Розрізняють відкриті, фіксовані та небюджетні конкурсні пропозиції.
Із 25 червня по 31 жовтня 2024 року триває реєстрація електронних кабінетів для вступників до закладів фахової передвищої освіти (на основі базової середньої освіти). Із 1 липня до 31 жовтня 2024 року – реєстрація електронних кабінетів для вступників до закладів вищої освіти.
Регіональний коефіцієнт (РК) за місцем фактичного розташування закладу вищої освіти дорівнює 1,07 для закладів, фактично розташованих у Запорізькій, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській областях; 1,04 – для закладів, фактично розташованих у Дніпропетровській, Полтавській областях, а також Бучанському районі Київської області; 1,00 – для закладів інших регіонів.