На Полтавщині встановлено ряд порушень вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини, – Василь Паращенко

На Полтавщині встановлено ряд порушень вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини, – Василь Паращенко

На Полтавщині встановлено ряд порушень вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини, – Василь Паращенко завантажити відео пресконференції

З метою розгляду колективних заяв виконавчим комітетом Решетилівської міської ради створено комісії, до яких, зокрема, залучено фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, та проведено розгляд заяв на місці.

Більше про розв’язання питання добросусідства та порушення санітарних норм при утриманні свиней на території одного з сіл Решетилівської громади розповів на пресбрифінгу начальник Полтавського районного управління Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області Василь Паращенко.

«Відповідно до статті 158 Земельного Кодексу України, органи місцевого самоврядування вирішують земельні спори, що стосуються додержання громадянами правил добросусідства. Так, нещодавно до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло повідомлення виконавчого комітету Решетилівської міської ради щодо розгляду колективних заяв мешканців села Прокопівка стосовно розв’язання питання добросусідства та порушення санітарних норм при утриманні свиней фізичною особою на території села Прокопівка Решетилівської міської територіальної громади. З метою розгляду колективних заяв виконавчим комітетом Решетилівської міської ради створено комісії, до яких, зокрема, залучено фахівців Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області, та проведено розгляд заяв на місці», – зазначив Василь Паращенко.

За результатами розгляду заяв встановлено ряд порушень вимог законодавства у сфері ветеринарної медицини, зокрема: тварини завезені без відповідних супровідних документів, обов’язкові щеплення не проведені, що може спричинити розповсюдження інфекційних та інвазійних захворювань тварин.

«Враховуючи, що тварини утримуються на приватній території громадянином (не суб’єктом підприємницької діяльності), а правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», дія зазначеного Закону не стосується фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання. Відсутні законні підстави для проведення позапланового заходу здійснення державного нагляду (контролю) у приватному домогосподарстві, яке не є суб’єктом господарювання, адміністративні санкції Головним управлінням не застосовувались», – розповів Василь Паращенко.

Головним управлінням Держпродспоживслужби Полтавської області, з метою з’ясування, чи вбачаються в даних повідомленнях ознаки правопорушень, передбачених ст. 251 чи іншими статтями Кримінального кодексу України, надіслано відповідний лист до Головного управління Національної поліції в Полтавській області для вжиття в межах наданих повноважень заходів реагування.

Також слід зазначити, що до Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області надійшло звернення громадянина щодо можливих порушень вимог законодавства при виробництві та обігу харчових продуктів на потужності магазину роздрібної торгівлі харчовими продуктами, в тому числі м’яса свинини.

З метою перевірки питань, викладених у зверненні, стосовно додержання вимог законодавства про харчові продукти, фахівцями Головного управління проведено позаплановий захід державного контролю вищезазначеного закладу роздрібної торгівлі.

В ході проведення заходу встановлено, що м’ясо свинини на реалізацію надходило з вищезазначеної приватної ферми без відповідних супровідних ветеринарних документів. Також були вивчені невідповідності вимогам законодавства про харчові продукти, на підставі яких Головним державним інспектором та головним державним ветеринарним інспектором Головного управління Держпродспоживслужби в Полтавській області видано рішення про тимчасове припинення виробництва та обігу харчових продуктів терміном на 10 (десять) робочих днів та рішення про вилучення з обігу харчових продуктів. Також оператору ринку видано припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері безпечності харчових продуктів. За результатами проведеного позапланового заходу державного контролю відносно оператора ринку буде застосовано подальші заходи адміністративного впливу, передбачені вимогами чинного законодавства.

фото: “Новини Полтавщини”.

Новини Полтави