Нардепа Миколу Задорожнього, якого підозрюють у вимаганні хабаря, виключили зі «Слуги Народу»

Народний депутат Микола Задорожній. З Фейсбуку Миколи Задорожнього

Нардепа Миколу Задорожнього, якого підозрюють у вимаганні хабаря в розмірі 3,4 млн грн за неперешкоджання у проведенні ремонтних робіт об’єктів інфраструктури на Сумщині, виключили з партії “Слуга Народу”. Також призупинили його членство у парламентській фракції політсили.

Про це йдеться у повідомленні партії у Фейсбуці.

“15 липня відбулося засідання дисциплінарної комісії політичної партії “Слуга Народу”, на якому було ухвалено рішення виключити з лав партії народного депутата Миколу Задорожнього”, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що правоохоронні органи оголосили йому підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 368 КК України.

Як повідомила речниця "Слуги Народу" Юлія Палійчук, у парламентській фракції політсили призупинили членство Задорожнього.

Як заявила Палійчук, фракція засуджує будь-які прояви корупції і вважає, що кожен, хто вдається до таких дій, має нести відповідальність, незалежно від статусів та посад. За її словами, там виступають за повне й об’єктивне розслідування інциденту, фігурантом якого, за інформацією НАБУ, може бути народний депутат Микола Задорожній.

Якщо його вину буде доведено – він має понести відповідальність відповідно до закону, додала речниця.

“На час розслідування членство Миколи Задорожнього у фракції буде призупинено, а також його буде виключено зі складу парламентської ТСК, в якій він працює”, — наголосила Палійчук.

Раніше стало відомо, що народному депутату від Сумщини Миколі Задорожньому повідомили про підозру в одержанні 3,4 млн грн неправомірної вигоди. Про це інформує Спеціальна антикорупційна прокуратура.

За версією слідства, у березні 2024 року нардеп Задорожній висловив прохання голові сільської ради на Сумщині надати неправомірну вигоду за неперешкоджання у проведенні тендеру щодо ремонту водогону в Охтирському районі Сумської області. Його "відкат", як стверджують у НАБУ і САП, становив 10% від загальної суми укладеного контракту, а ще 4 % призначались для місцевих правоохоронців, які за це не мали чинити перешкод в освоєнні виділених коштів, повідомили правоохоронці.

За даними слідства, йдеться загалом про суму 3,4 млн грн.

Дії нардепа кваліфікували за ч. 4 ст. 368 та ч. 3 ст. 27 КК України. Вирішується питання обрання запобіжного заходу, додали в прокуратурі.

Новини Полтави