Підтримка Плану перемоги, встановлення новітнього ангіографа, співпраця з міжнародними партнерами та робота групи «Прозорість і підзвітність» – Філіп Пронін підбив підсумки тижня

Підтримка Плану перемоги, встановлення новітнього ангіографа, співпраця з міжнародними партнерами та робота групи «Прозорість і підзвітність» – Філіп Пронін підбив підсумки тижня

Начальник Полтавської ОВА Філіп Пронін підбив підсумки тижня, що минає.

Полтавська ОВА долучилася до розширеного засідання Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України за участі Володимира Зеленського.

«Це була стратегічна зустріч. Глава держави представив План перемоги. Обговорили основні аспекти документа, а також його національну та міжнародну підтримку, – розповів Філіп Пронін. – Об’єднання навколо України, захисту свободи, захисту майбутнього. Задля реалізації пунктів Плану перемоги потрібна максимальна залученість міжнародних партнерів. Разом з обласною радою та громадами починаємо роботу над тим, щоб донести ключові меседжі до кожного з них. Дякуємо Президенту та всій команді, яка працювала над Планом перемоги і продовжує його реалізовувати».

Хороші новини у медичній сфері Полтавщини. Наша область стала першою, в якій запрацював надсучасний ангіограф. За короткий час в лікарні підготували приміщення, виконали всі вимоги для встановлення обладнання. Приміщення добудували до вже діючого відділення нейрохірургії.

«У новій операційній лікарі-нейрохірурги проводитимуть надскладні операції на головному та спинному мозку. Фахівці пройшли навчання й готові розпочати роботу, – зауважив Філіп Пронін під час огляду обладнання. – Ангіограф дозволить збільшити на 50% прийом пацієнтів. А ще щорічно рятувати додатково близько двох тисяч людей».

Ангіограф, вартість якого майже 40 мільйонів гривень, отримали завдяки реалізації проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку.

Цього року Полтавщина придбала 21 шкільний автобус. Залучили понад 36 мільйонів гривень державної субвенції та з місцевих бюджетів на умовах співфінансування 50 на 50.

Нові шкільні автобуси цього тижня вже поїхали до 10 навчальних закладів Полтавщини. Поставку ще 11 автобусів очікують незабаром.

Не зменшують темпи відновлення місцевих доріг в області. За минулий тиждень фахівці відремонтували ще майже 7 тисяч метрів квадратних покриття. Найбільші за обсягами роботи виконували у десяти громадах.

Полтавщина – серед пілотних областей, які долучаються до Єдиної платформи житлово-комунальних послуг. Це експериментальний урядовий проєкт, який допоможе цифровізувати сферу на всіх рівнях.

«Взяв участь у тематичній нараді під головуванням Віцепрем’єр-міністра із відновлення України, міністра розвитку громад та територій Олексія Кулеби, – розповів Філіп Пронін. – Серед переваг такої платформи – моніторинг за якістю послуг, автоматизація збору інформації та обліку споживачів. І найважливіше – це доступні, зручні сервіси для людей та зворотній зв’язок».

Цього тижня фахівці робочої групи «Прозорість і підзвітність» розглянули закупівлі у Кременчуцькій та Полтавській громадах.

Перша стосувалася інтернет-послуг для навчальних закладів Полтави. Аудитори звернули увагу на разючі відмінності в цінах на послуги. Вартість у 35 договорах встановлена на рівні 1200 гривень, у трьох аналогічних варіюється від 550 до 900 гривень.

Друга закупівля – щодо капремонту аварійної ділянки водоводу у Кременчуці.

«Тендер привернув увагу медіа. Вони акцентували, що його переможець – фігурант кримінальних проваджень, пов’язаних із привласненням та розтратою бюджетних коштів, – деталізував Філіп Пронін. – Експерти робочої групи підтвердили наявність таких проваджень. Зауважили, що одне із них розпочате на території Полтавщини у 2022 році. Тривають слідчі дії. За підсумками попереднього розгляду дали рекомендації замовнику, які стосуються проведення контролю за якістю комплектуючих, а також відповідності матеріалів та цін».

«Діалог влади і бізнесу» – новий формат взаємодії з підприємцями. Полтавщина лідирує серед регіонів за залученістю до цієї платформи.

Цього тижня провели ще одну зустріч. Цього разу у фокусі обговорення – правила митного оформлення товарів та податкове законодавство. Фахівці розповіли про моменти, які потребують уваги.

«Також обговорили актуальні питання, які в умовах війни турбують бізнес найбільше. Насамперед це мобілізація та процес бронювання працівників, – розповів Філіп Пронін. – Відкриті до діалогу з бізнесом, готові максимально включатися й допомагати у вирішенні питань». 

Полтавська ОВА продовжує системно взаємодіяти з міжнародними партнерами. Один із напрямів – надання соціальних послуг.

Із представниками «Української фундації громадського здоров’я» обговорили перспективи створення мобільної бригади соціально-психологічної допомоги та облаштування соціальної квартири для жінок і дітей, які постраждали від гендерно зумовленого насильства та війни.

Крім того, для дев’яти громад Полтавщини закуплять автомобілі для мобільних бригад соціально-психологічної допомоги вартістю 16,5 мільйона гривень.

«Полтавщина – друга в Україні за кількістю громад, яким надали таку підтримку. Це стало можливим завдяки постійній плідній співпраці ОВА з профільним Міністерством, – зауважив Філіп Пронін. – Нові автівки – це насамперед доступність та своєчасність послуг. Дякуємо Міністерству соціальної політики та Фонду народонаселення ООН за підтримку. Спільними зусиллями досягаємо результатів».

Новини Полтави