Торік розпочали укріплення берега Кременчуцького водосховища в межах Полтавщини. Захисна дамба розрахована на конкретний рівень води й може зруйнуватися в разі його перевищення.
Нині в Дніпрі фіксують зростання рівня внаслідок пропуску води через каскад водосховищ. У верхній частині Кременчуцького водосховища можливі різкі коливання рівнів води з затопленням заплав на Черкащині 18-23 квітня. Про це повідомили в Українському гідрометеорологічному центрі 18 квітня.
Днями через стрімке зростання рівня води на Кременчуцькому водосховищі обстежували стан берегової лінії. Комісія оглянула раніше закріплену ділянку берега в районі села Мозоліївка та територію, де цьогоріч планують продовжити роботи. Про це повідомили в Регіональному офісі водних ресурсів у Полтавській області 18 квітня.
Проєктну документацію, за якою будують захисну дамбу в Мозоліївці, розробляли з умовою нормального підпертого рівня води у водосховищі в межах 81 мБС. Це враховує вплив нагону вітрових хвиль та інших факторів, визначених будівельними нормами й правилами.
Зростання рівня Кременчуцького водосховища до відмітки 81,35 мБС може призвести до руйнування збудованої дамби, а також подальшого розмивання берегової лінії водосховища та підтоплення населених пунктів.
Минулими роками підвищення рівня води до відміток 81,30-81,40 мБС ставало причиною підтоплення території Градизької громади, зокрема рибоприймального пункту. У 2022-2023 роках затопило дороги кількох вулиць у Градизьку й частково зруйнувалися плити кріплення Оболонської захисної дамби. Також підтопило земельні ділянки та приватні будинки в Кагамлику та Шушвалівці.
Як пише “ЗМІСТ”, наприкінці року через зміну рівнів води берегова лінія водосховища змістилася на 8-10 м. Це впливає на будівництво захисної дамби, тож довелося коригувати проєкт та перерахувати об’єми матеріалів.
Зміна лінії берега водосховища сталася через розмив підводних мілин. По трасі відсипання дамби на Кременчуцькому водосховищі в деяких місцях утворилися вимоїни та намиви ґрунту. При геодезичній зйомці території виявили розбіжності відміток по факту з проєктними відмітками.