Басейн «Акварена» | Фото Полтавської ОВА
Слідчі оглянули приміщення спортивного комплексу «Акварена», який розташований на вулиці Петра Юрченка, 1а. Огляд відбувся в межах розслідування щодо можливої розтрати бюджетних коштів. Зокрема, перевитрат на завершення будівництва.
Розслідування цієї справи розпочалося у квітні 2022 року. У серпні 2023-го з метою підтвердження або спростування фактів привласнення коштів була призначена комплексна судова будівельно-технічна та економічна експертизи.
З електронної системи публічних закупівель Prozorro відомо, що завершував будівництво в «Акварена» полтавське підприємство «Марк Строй». В кінці серпня 2021-го обласний департамент будівництва та містобудування уклав угоду з «Марк Строй» на устаткування спортивного комплексу. Зокрема, підрядник завершив загальнобудівельні роботи та здійснив монтаж спортивного обладнання басейнів й виконав роботи з устаткування меблів та інвентарю «Акварени». За договором підрядник отримав понад 37 млн грн. Вартість цього устаткування перевіряють правоохоронці. Також майже два роки тому тендерну процедуру цієї закупівлі перевіряла Держаудитслужба й порушень аудитори не виявили.
Спорткомплекс «Акварена» для відвідувачів відкрили торік на початку березня. Кілька днів тому у соціальних мережах з’явилося відео, на якому відзняті поручні, що розташовані біля басейну. Впродовж року нові поручні покрилися іржавиною.
Задля завершення будівництва спорткомплексу, департамент містобудування Полтавської ОВА та «Марк Строй» уклали ще два договори: у листопаді 2020-го та у серпні 2019 року. Загалом по обох договорам ТОВ «Марк Строй» отримало 127 млн 744 тис. грн. Й це лише половина від загальної суми, яку витратила на все будівництво.
Спорткомплекс «Акварена» почали будувати у 2007 році. Однак роботи припинили на етапі забивання паль й у 2014-му цей об’єкт почали будувати вже за новим проєктом. А через три роки проєкт робіт знову змінили. Загалом на будівництво витратили 255 млн грн з міського, обласного та державного бюджетів.
Спорткомплекс здали в експлуатацію у січні 2022 року: заповнили водою басейни, перевірили всі системи й обласна влада планувала в березні організувати чемпіонат з плавання. Цього не відбулося через початок повномасштабної війни Росії проти України. «Акварену» відкрили торік 3 березня.
У будівлі спорткомплексу три басейни для плавання: основний — довжиною 50 метрів, тренувальний — 25-метровий та фізкультурно-оздоровчий — на 6,5 метрів. За площею вся будівля розміром з футбольне поле — понад 7,8 тисячі квадратних метрів. Також «Акварена» має тренажерну та спортивну зали, тренерські приміщення, душові й санвузли, конференц-зал, офісні та службові приміщення, роздягальні, кабінети лікаря, косметолога і масажиста, SPA-зону, кімнати відпочинку та для персоналу.
У лютому цього року Октябрський райсуд Полтави ухвалив обшук у спортивному комплексі «Акварена». Обшук стосувався огляду та експертиз щодо тренажерів, які придбав комунальний Центр спортивної підготовки для «Акварени». Досудове розслідування розпочали через можливе зловживання службовим становищем керівника комунального закладу, що призвело до купівлі спортивного обладнання за завищеними цінами.
З тендерної документації відомо, що торік 4 грудня договір на купівлю обладнання уклали виконувач обов’язків директора установи «Центр спортивної підготовки» Дмитро Ніжніченко та підприємець Дмитро Скуратівський. За місяць до цього, Скуратівський продав приватній київській фірмі «Світ сервісу та технологій» такі ж тренажери, однак за вартістю майже вдвічі дешевшої.
Для Центру спортивної підготовки, підприємець дешевше продав лише американські велотренажери AirBike: їх вартість менша на 2 тис. грн за кожен. Інші 3 види італійських тренажерів дорожчі на 60-124 тис. грн. Загалом обладнання для фітнесу закупили на майже 2 млн грн з прибутку комунальної установи.
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»