9 квітня скасовано перший пуск ракети-носія "Ангара-А5" із космодрому "Східний" – раніше, 21 березня, на космодромі "Байконур" скасували запуск космічного корабля "Союз"
Про скасування польоту ракети «Ангара-А5» повідомили у Роскосмосі.
«Видано команду «Відбій пуску». Керівникам робіт підготуватися до стоянки 24 години», — сказав диктор у ході трансляції.
«Автоматика зупинила процес підготовки до пуску Ангари-А5 через збій системи наддуву бака окислювача центрального блоку», — пише РБК з посиланням на очільника Роскосмосу. Повторна спроба запуску ракети запланована на 10 квітня.
Пуск планували провести о 12:00 за київським часом. «Ангара-А5» мала вивести на орбіту розгінний блок «Оріон» з випробувальним корисним навантаженням.
Як зазначає Інтерфакс, основним замовником сімейства цих ракет є Міноборони РФ.
Головним розробником та виробником ракет сімейства «Ангара» є Державний космічний науково-виробничий центр імені М.В. Хруничева, проте ведеться процес переведення виробництва з Москви на омський завод «Політ», що також входить до центру. 1 лютого гендиректор Роскосмосу Юрій Борисов повідомив, що після завершення реконструкції ПЗ «Політ» зможе збирати близько восьми важких ракет-носіїв «Ангара-А5» на рік.
«Ангара» – сімейство російських ракет-носіїв модульного типу різної вантажопідйомності, створюваних на основі універсальних ракетних модулів з киснево-гасовими двигунами. Сімейство включає ракети-носії від легкого до важкого класів в діапазоні вантажопідйомності від 3,5 т («Ангара-1.2») до 38 т («Ангара-А5В») на низькій навколоземній орбіті.
- Нагадаємо, 21 березня на космодромі «Байконур» скасували запуск космічного корабля «Союз» через проблеми з двигунами – на борту перебували три члени екіпажу. Ракета змогла стартувати через три дні.