Росія створює тіньовий флот для експорту скрапленого газу — ЗМІ

Росія створює тіньовий флот для експорту скрапленого газу - ЗМІ

Фото: Getty Images Росія, яка є четвертим за величиною експортером СПГ, має всі підстави продовжувати пошук альтернативних маршрутів виходу на ринок

Москва після створення тіньовий флот для перевезення своєї нафти, вирішила «взятись» за скраплений газ.

Росія на тлі західних санкцій накопичила тіньовий флот для перевезення своєї нафти по всьому світу, а тепер з’являється все більше свідчень того, що Москва почала робити те саме щодо скрапленого природного газу. Про це повідомляє інформагентство Bloomberg.

Газ є ключем до планів Кремля щодо збільшення експорту, поповнення державної скарбниці та фінансування його військової машини, але для цього потрібна велика частка світового ринку СПГ, тепер коли колись прибуткову європейську трубопровідну торгівлю практично припинено, зазначає ЗМІ.

На сьогоднішній день планам розширення перешкоджають санкції США, які не дозволяють іноземним компаніям входити до Арктики та припиняють постачання спеціалізованих криголамів, які життєво необхідні для досягнення арктичних об’єктів. Тоді ж як нові європейські обмеження, що вводяться наступного року і обмежують доступ до портів, ще більше ускладнюють нинішній ланцюжок поставок.

«Є кілька ознак, що вказують на зусилля Росії щодо створення тіньового флоту для ЗПГ», — сказав Мальте Хумперт, засновник Арктичного інституту, аналітичного центру у Вашингтоні, округ Колумбія.

Ідеться про таке: купівля старих перевізників, передача суден льодового класу дубайському підприємству та рекордна кількість дозволів на Північний морський шлях вказують на те, що частини «пазла тіньового флоту стають на свої місця».

За даними Equasis, чотири недавно побудовані судна льодового класу були окремо передані у власність компанії White Fox Ship Management, що також базується в Дубаї. Росія нещодавно схвалила судна — North Air, North Mountain, North Sky та North Way — для плавання в Арктиці цього літнього сезону.

Росія, яка є четвертим за величиною експортером СПГ, має всі підстави продовжувати пошук альтернативних маршрутів виходу на ринок. США ввели окремі санкції, щоб запобігти початку експорту з Арктік СПГ 2, нового об’єкта, розробленого Новатеком, найбільшим експортером СПГ у Росії.

Паралельний флот міг би обійти обмеження і став би ударом по ключовій області, де західні санкції мали негайний і відчутний вплив, полегшивши Москві підтримку своєї економіки під час війни.

Раніше ми писали, що індійська компанія Reliance відмовилася від постачання нафти РФ танкерами Совкомфлоту.

ЗМІ: Три країни — проти санкцій ЄС щодо «тіньового флоту» Росії

Джерело

Новини Полтави