Російська влада на окупованих територіях хоче вилучити більше 13 тисяч »безгосподарних» квартир і будинків

Російська влада на окупованих територіях хоче вилучити більше 13 тисяч ''безгосподарних'' квартир і будинків

Окупаційна російська влада визнала «безгосподарним майном» тисячі квартир і будинків на захоплених РФ територіях України і збирається вилучити їх на користь держави.

Джерело: «Новая газета Европа»

Деталі: За підрахунками видання, за три роки «адміністрації» окупованих територій виявили 13,3 тисячі «безгосподарних» об’єктів нерухомості, половину з яких — за неповний 2024 рік. При цьому в перший рік повномасштабної війни проросійські чиновники знаходили в середньому по 235 «покинутих» будинків щомісяця, а зараз — по півтори тисячі.

Здебільшого «безгосподарними» визнають квартири та будинки, власники яких втекли від війни в Росію, Україну та інші країни, йдеться в дослідженні. Журналісти також поговорили з жителем самопроголошеної ДНР, який понад два роки воює на боці Росії. Нещодавно він дізнався від сусідів, що його квартиру визнали «безгосподарним майном» і можуть націоналізувати.

Незважаючи на те, що окупаційна влада обіцяє вилучати житло тільки тих, хто виїхав з 2014 року і не збирається повертатися додому, 77,5% «безгосподарської» нерухомості перебуває на нещодавно окупованих територіях. Лідери за кількістю «покинутого» житла — Маріуполь, Мелітополь і Сватове, захоплені російськими військами навесні 2022 року.

За виявлення «безгосподарної» нерухомості відповідають співробітники окупаційних адміністрацій. У публікації «Нової газети Європа» стверджується, що часто вони віддають перевагу житлу в центральних районах.

Пряма мова мешканки Горлівки: «У списках виявленого житла без господарів, які публікує адміністрація, звертає на себе увагу розташування цих об’єктів: тільки центр або основні дорожні магістралі периферії. Жодних прифронтових і неблагополучних у плані житлового облаштування районів. Це наштовхує городян на сумні думки про віджимання майна у біженців у корисливих цілях».

Ще деталі: Власники квартир і будинків в окупованих регіонах, йдеться в статті, можуть зберегти за собою права на нерухомість, якщо вони живуть там, оплачують комунальні послуги та зареєструють житло в російському Єдиному державному реєстрі нерухомості (ЄДРН). Жителі цих регіонів заявили журналістам, що біженцям виконати всі три умови нереально.

Нагадаємо:

  • Російські загарбники зруйнували половину житлових будинків у Маріуполі під час блокади, ще понад 300 будинків знесли уже під час окупації.
Новини Полтави