За інформацією: Суспільне Полтава.
Начальник відділу «Полтавський міський парк» Максим Макуха. Фото: Суспільне Полтава
За його словами, першочергово у парку планують встановити дитячий майданчик, аби привабити відвідувачів із дітьми. Загальна концепція полягає у тому, що гойдалки та ніші елементи мають бути виконані з дерева. Дизайнера, який створить проєкт, поки не знайшли.
Полтавський міський парк. Фото: Суспільне Полтава
Для майданчика планують використовувати деревину, яка лишиться після випилювання інвазивних видів дерев. А на фурнітуру будуть шукати фінансування у спонсорів, аби не просити гроші із бюджету громади, розповів Максим Макуха. Цей план поступово мають втілювати упродовж 2024-го року. Після реалізації цього проєкту у парку можуть з’явитися спеціальні доріжки для занять бігом.
Також у плані роботи на рік ― спилювання частини чагарників та інвазивних видів дерев, які заважають рости іншим рослинам. Максим Макуха Суспільному розповів:
"Варто враховувати, що в чагарниках дуже полюбляють гніздуватися птахи, тому ми не будемо перетворювати прямо все. Тим не менше, те, що я запланував на цей рік, ― це колекційна ділянка. Було б добре привести її до ладу, бо по-суті це мала б бути одна з найцікавіших ділянок, такий невеличкий ботанічний сад на території парку, але зараз вона захаращена".
Парк у Полтаві. Фото: Суспільне Полтава
На колекційній ділянці, розповів начальник відділу, спочатку планують випилювання непотрібних рослин, а згодом зможуть насадити нові. Але до таких робіт будуть ставитися з увагою, бо на території є і червонокнижні та просто цікаві види рослин.
"Є колекції дерев ― тобто з усього тодішнього СРСР звозили студенти педагогічного університету, зі своїх експедицій привозили саджанці. Перший платан у місті з’явився саме тут. Інші види ― їстівний каштан, справжній каштан, бархат і так далі. Багато всього цікавого"
Полтавський міський парк. Фото: Суспільне Полтава
За його словами, багато інформації про червонокнижні та рідкісні види нині не розголошують, бо є люди, які нищать такі рослини.
"Щовесни ми бачимо, як уздовж вулиці Яківчанської купа народу стоїть, зриває первоцвіти, що мені дуже не подобається. Але той же жук-олень ― всі його знають, і він також належить до Червоної книги".
Дерева у Полтавському міському парку. Фото: Суспільне Полтава
Раніше на цій території був яр та частково ріс дубовий ліс. Поблизу цієї місцевості відбувалися події Полтавської битви.
"За часів Другої світової війни більша частина дубів, що тут росли, були знищені націонал-соціалістами. У них тут був склад боєприпасів поруч із залізницею, тому більша кількість дерев, дубів, пішла на опалення казарм чи чогось такого. Тому в 60-х роках вирішили це відновити".
На думку Максима Макухи, аби повернути території туристичну привабливість, може піти до п’яти років, але якщо на ці роботи будуть спрямовувати фінансування.