Шахтар обіграв Ворсклу та виграв Кубок України

Ворскла — Шахтер. Фото — ФК Ворскла

Шахтар у фіналі Кубка України-2023/24 здобув перемогу над Ворсклою, оформивши золотий дубль – 2:1.

Поєдинок, який отримав назву “Матч вдячності”, пройшов у Рівному на стадіоні “Авангард” за максимально гучної підтримки публіки. Шахтар передбачувано заволодів ініціативою та почав чинити серйозний тиск на ворота Павла Ісенка.

Ворскла намагалася відповідати контратаками, і іноді вони вдавалися. У середині першого тайму Ібраїм Кане двічі тікав до воріт Дмитра Різника, але голкіпер обидва рази вигравав цю дуель. А ближче до перерви фаворит забив: подача Іраклі Азарова і Данило Сікан класним ударом головою відправив м’яч у верхній кут.

Незабаром після перерви команда Маріно Пушича змогла подвоїти перевагу: подача Олександра Зубкова, скидка Миколи Матвієнка та замикання впритул від Юхима Коноплі. Ісенко витяг м’яч, але, як показав повтор, вже з-за лінії воріт.

Ворскла не здалася. Різник взяв удар Миколи Ковталюка у площину воріт. Іван Нестеренко, Самбу Сіссоко та Ілля Крупський пробили повз. Нарешті полтавці відродили інтригу: Ковталюк технічно замкнув простріл Крупського.

Останні хвилини пройшли в атаках команди Сергія Долганського, але створити щось їй більше не вдалося. Шахтар відстояв нервову перемогу.

Цей фінал Кубка став першим за останні три роки. У сезоні 2021/22 розіграш турніру було достроково завершено на стадії 1/4 фіналу через повномасштабне вторгнення російських військ в Україну. У сезоні 2022/23 Кубок України не було розіграно через насичений графік чемпіонату України, матчі національної збірної та участь українських клубів у єврокубках.

Шахтар став абсолютним рекордсменом за кількістю завойованих Кубків України – 14. У Динамо залишилося 13 трофеїв.

Ворскла, програвши, втратила можливість пробитися до єврокубків наступного сезону. Завдяки кубковому успіху донецького клубу путівку до Ліги Європи отримає Кривбас. Команди, які посіли в УПЛ 4-5 місця, вирушать до Ліги конференцій.