«Щедрик» і Різдво: Міський духовий оркестр «Полтава» гармонійно поєднав святкові символи різних часів і народів

«Щедрик» і Різдво: Міський духовий оркестр «Полтава» гармонійно поєднав святкові символи різних часів і народів

«Щедрик» і Різдво: Міський духовий оркестр «Полтава» гармонійно поєднав святкові символи різних часів і народів

У різдвяні та новорічні дні в затишному залі Полтавської обласної філармонії відбувається чимало святкових заходів. Але виступ Міського духового оркестру «Полтава» щоразу – це щось неймовірно непередбачуване й прекрасне.

Такою була й нова концертна джазова програма колективу, яку він представив незадовго до Нового року.

Відкривала її драйвова «Різдвяна вечірка», яка одразу налаштувала публіку на позитивну хвилю. А підхопила, продовживши святкову тему вечора, одна з найбільш популярних пісень новорічно-різдвяного циклу, знаменита й улюблена в усьому світі, зокрема завдяки перекладам на англійську, німецьку, іспанську, японську та інші мови. Колись навіть баскетболіcти NBA вистукали цю мелодію м’ячами… Здогадались про який твір ідеться? Звісно, це легендарний і прекрасний «Щедрик» українського композитора й диригента Миколи Леонтовича в джазовій версії оркестру.

До речі, ця незабутня мелодія була не єдиною в програмі, що представляла мистецький набуток українського народу. Цього вечора прозвучала також у виконанні лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів, МДО «Полтава» під орудою художнього керівника й головного диригента, заслуженого артиста України Едуарда Головашича неперевершена «Ніч яка місячна» – певна річ, у джазовому аранжуванні та з щемливим соло на трубі від Олексія Оріщенка. Разом із написаною Джиммі Девісом, Роджером Рамірезом і Джеймсом Шерманом пристрасною мелодією «Lover Man» у виконанні Микити Савенка й найкрасивішою інструментальною композицією Карлоса Сантани «Europa» у версії Артема Опошняна вона додала цьому вечору чуттєвих ноток. Хоча…

Про що б не був джаз – чи то в Європі, чи то в Америці – це завжди про почуття. Сильні, гармонійні, теплі, довірливі, вибухові. Як і виконання таких творів музикантами Міського духового оркестру «Полтава». Їхню майстерність складно описувати – краще просто почути. Почути, як колектив через свої інструменти «розповідає» цілу музичну історію, що вражає своїм звучанням, ритмами, духом – почути фантазію на теми Чіка Кореї, відомого своєю неймовірною здатністю вплітати в один твір різні стилі: джаз, латину, іспанську народну музику, створюючи абсолютно новий емоційний звуковий ландшафт. Або подумки перенестися під супровід оркестру на американський континент, у 1942 рік, коли юна Елла Фіцджеральд (а на сцені полтавської філармонії цього вечора Єва Румянцева) підкорює світ своїм «Yello basket» і, пізніше, «Cheek To Cheek». Поринути в почуття з «It’s Oh So Quiet» у виконанні солістки оркестру Анни Богданової, «The Look of Love» від Лідії Гринь. А потім «вирушити в гості» до зимового Нью-Йорка 1934 року, коли композитор Джон Фред Кутс та автор тексту Гейвен Ґіллеспі створили пісню, що майже одразу стала справжнім різдвяним гімном – «Santa Claus Is Coming to Town»…

Завершуючи нову концертну програму двома піснями на тему Різдва «Santa baby» й «Rockin’ Around The Christmas Tree», Міський духовий оркестр «Полтава» щиро подякував військовослужбовцям, які самовіддано захищають небо над нашим регіоном, мужньо стоять проти ворожої навали, даючи артистам можливість дарувати полтавцям та гостям міста такі не по-зимовому теплі, душевні вечори.

«Перемоги й миру, здоров’я та процвітання кожному. Вітаємо всіх із Різдвом та Новим роком!» – побажали музиканти.

Новини Полтави