Що буде з цінами на молоко в Україні: аналітик розповів, до чого готуватися

Що буде з цінами на молоко в Україні: аналітик розповів, до чого готуватися

Зазначається, що середня закупівельна ціна молока екстраґатунку станом на 25 грудня становила 19,60 грн/кг без ПДВ, що на 20,00 коп. більше, ніж місяць тому. Вищий ґатунок у середньому коштує 18,65 грн/кг без ПДВ, ціна не змінилася порівняно з результатами моніторингу 25 листопада. А середня ціна на молоко першого ґатунку — 17,65 грн/кг без ПДВ, вона не змінилася відносно другої половини листопада. 

«Закупівельні ціни стабілізувалися у другій половині грудня через зниження попиту на молоко-сировину в Україні з боку молокопереробних підприємств. На внутрішньому ринку з’явилися надлишки молока-сировини, які стримують ціновий ріст. Така ситуація може бути пов’язана зі скороченням обсягів експорту молочної продукції в період святкування Різдва, коли активність на молочному ринку традиційно знижується», — пояснив Кухалейшвілі.

За його словами, ймовірно, зниження цін на вершкове масло в США, Новій Зеландії і ряді європейських країн стримує експортну активність українських компаній і стримує ріст цін на молоко-сировину в середині країни. 

Аналітик зазначив, що в 2024 році ціни на вершкове масло були головним драйвером росту цін на молоко-сировину, і вірогідне подальше зниження цін на вершкове масло, оскільки запаси товару накопичуються на складах. Певний вплив на зниження цін на масло мало рішення Польщі вивести на ринок 1 тисячу тонн вершкового масла із власних стратегічних запасів, щоби сприяти стабілізації цін на товар.

«Скоріш за все, на збільшення пропозиції молока-сировини на ринку України також вплинуло скорочення реалізації молочної продукції в середині країни через зниження купівельної спроможності українських споживачів. Українські споживачі з доходами нижче середнього почали відмовляти собі в молочних продуктах через зростання цін не тільки на молочний ряд, але й на інші продукти харчування. В країні росте споживання спредів як більш дешевої альтернативи вершковому маслу», — зауважив Георгій Кухалейшвілі.

Він прогнозує, що із січня 2025 року очікується зниження закупівельних цін внаслідок можливого збільшення надлишків молока-сировини на внутрішньому ринку.

Ціни на продукти в Україні

Голова Союзу споживачів комунальних послуг Олег Попенко у коментарі УНІАН розповів, що ціни в Україні можуть підскочити на все, зокрема й на продукти, на тлі збільшення тарифу на транспортування газу. У першому півріччі варто очікувати підвищення вартості до 20%. 

За словами аналітика асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Максима Гопки, яйця в Україні за рік подорожчали на понад 30%. Впродовж зими українцям варто очікувати подальшого росту ціни на яйця, оскільки вона серйозно залежить від цін на корми.

Новини Полтави