Вогонь від спалення сухої трави перекинувся на ліс. У результаті згоріло понад сотня сосен. А кілька сотень дерев вогонь пошкодив.
1 жовтня Хорольський районний суд виніс вирок за знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу. З Єдиного державного реєстру судових рішень стало відомо, що обвинувачений 23 квітня 2020 року близько 15:00 перебував на земельній ділянці комунальної власності без кадастрового номера, яка розташована неподалік його домогосподарства.
Чоловік прибирав залишки рослинності. Після закінчення прибирання, маючи намір спалити залишки рослинності, склав їх та залишив на території вказаної ділянки. Та межує із землями, на яких розташовані лісові масиви гідрологічного заказника місцевого значення «Комишитовий», що за межами села Єньки Лубенського району. Належить до комунальної власності Хорольської міської ради Лубенського району.
За допомогою сірників засуджений підпалив залишки рослинності зі своєї присадибної ділянки. У результаті сильного пориву вітру полум`я перекинулося із багаття на сухі дикоростучі трави, іншу рослинність та дерева, що спричинило масштабну швидкоплинну пожежу лісових масивів. Унаслідок цього згоріли 162 дерева різних діаметрів породи «сосна» до ступеня припинення росту. Вогонь пошкодив 384 сосен різних діаметрів до ступеня неприпинення росту, 781 дерево різних листяних порід в межах гідрологічного заказника місцевого значення «Комишитовий».
У результаті протиправних дій обвинуваченого, згідно з висновком комплексної комісійної судової інженерно-екологічної та економічної експертизи від 4 грудня 2023 року, державі в особі Хорольської міської ради спричинено шкоду на загальну суму 4 мільйони 788 тисяч 842 гривень.
Пенсіонер на судовому засіданні підтвердив всі обставини скоєння ним кримінального правопорушення, свою вину визнав повністю, щиро розкаявся. Суд врахував, що обвинувачений повідомив про пожежу ДСНС та висадив саджанці дерев сосни, з яких прийнялися лише декілька дерев.
Суд визнав чоловіка винним у порушенні частини 1 статті 245 Кримінального кодексу України (Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу). Покарання – 23 тисячі 800 гривень штрафу.
Також суд задовільнив цивільний позов про відшкодування збитків. Мається на увазі згорілий ліс. Суд вирішив стягнути із пенсіонера на користь позивача, Хорольської міської ради, 4 мільйони 788 тисяч 842 гривні як відшкодування завданої матеріальної шкоди. Крім того, пенсіонер має сплатити на користь держави кошти в сумі 31706 гривень у рахунок відшкодування витрат на залучення експертів для проведення експертиз.
Вирок може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляції через Хорольський районний суд.
Фото ілюстративне. Джерело: ДСНС
Про це пише Полтавська думка