Взаємодія влади та бізнесу, реабілітація ветеранів, житло для ВПО: на Полтавщині відбувся Конгрес місцевих і регіональних влад при президенті України

Взаємодія влади та бізнесу, реабілітація ветеранів, житло для ВПО: на Полтавщині відбувся Конгрес місцевих і регіональних влад при президенті України

Взаємодія влади та бізнесу, реабілітація ветеранів, житло для ВПО: на Полтавщині відбувся Конгрес місцевих і регіональних влад при президенті України

Сьогодні, 1 листопада, у Полтавській обласній військовій адміністрації відбулося розширене засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при президентові України.

До участі в ньому онлайн та офлайн долучилися представники міністерств та інших державних органів влади, облвійськадміністрації та обласної ради, районних органів управління й територіальних громад Полтавщини. На порядку денному була низка важливих для регіону питань, які потребують негайного вирішення. Найперше йшлося про підтримку Плану перемоги, представленого президентом України, на регіональному та місцевому рівнях.

«Полтавська обласна рада однією з перших підтримала План перемоги. У нас було сесійне засідання, присвячене цьому питанню. Ми розуміємо, що це забезпечення не лише мирного майбутнього українців, а й можливість повернути їх із-за кордону, особливо з тих країн, куди на сьогодні виїхало найбільше наших громадян (це Німеччина, Польща та Чехія). Одним із елементів Плану перемоги є, зокрема, міграційна політика. Це питання ми сьогодні обговорювали», – сказав перший заступник голови облради Олександр Лемешко.

Рішення на підтримку Плану перемоги на місцевому рівні ухвалили вже понад 15 територіальних громад. Полтавська була першою з них. Станом на сьогодні від неї, наприклад, надіслано 48 листів містам-побратимам, містам-партнерам у Сполучені Штати Америки, Болгарію, Німеччину, Польщу, Грузію, Італію, Люксембург, Францію, Швецію, Словаччину, Литву, консульствам і посольствам. І відповіді на них уже почали надходити. Міста-партнери висловили готовність підтримати українців, зокрема на своєму рівні.

«Також ми обговорили соціальні питання, військові, проблеми бізнесу. На кожному етапі потрібно було почути думку громад, шляхи їх вирішення», – розповів начальник ОВА Філіп Пронін.

Серед інших на засіданні Конгресу порушили питання, які турбують людей у громадах і стосуються ветеранської політики. Одне з них — це безкоштовний правовий супровід військовослужбовців. На сьогодні такої підтримки на місцевому рівні явно недостатньо, юристів, які надавали б допомогу безоплатно, дуже мало. Також було порушене питання оплати деяких нотаріальних послуг для ветеранів. Чимало уваги було приділено й реабілітації воїнів, які повертаються до цивільного життя: і в плані здоров’я, і в плані роботи, і в інших питаннях.

«Важливо, що питання ВПО були одними з перших у порядку денному. Ми розглядали питання житла та працевлаштування. Дуже добре, що в нас існує такий майданчик, платформа комунікації й ми можемо вирішувати проблеми тут і зараз», – сказав радник голови Полтавської облвійськадміністрації з питань ВПО Микола Бутко.

На сьогодні в нашій області нараховується понад 180 тисяч внутрішньо переміщених осіб, 49 тисяч із них — у Полтавській територіальній громаді. Для багатьох із них найпершим стоїть питання власного житла.

«Ми дякуємо Міністерству розвитку громад і територій за можливість увійти в когорту пілотних громад, які працюватимуть із новим форматом державного інвестиційного проєкту побудови соціального житла, адже таких фондів у громадах немає. Є і законодавча складова, яка має на державному рівні затвердитись, і на місцевому рівні маємо це напрацювати. На сесії, що відбулася, Полтавською міською радою затверджені дві земельні ділянки. Це приблизно 2,5 га, які виділені конкретно під будівництво соціального житла. Ми сьогодні побачили, що зроблено по тій ділянці в одному з мікрорайонів нашої територіальної громади, яка була виділена з цією метою раніше та яку передали в обласну власність», – розповіла в. о. Полтавського міського голови Катерина Ямщикова.

На сьогодні, як було зауважено, в області в пріоритеті — саме будівництво соціального житлового фонду.

«Приємно, що до обговорення проблем бізнесу, внутрішньо переміщених осіб, ветеранської політики, підтримки агросектору долучилися представники профільних міністерств, і деякі питання в режимі реального часу й обговорили, і вирішили. Я вважаю, що такий формат обговорення, вирішення проблем, такі практики треба поширювати», – резюмував за підсумками засідання перший заступник голови облради Олександр Лемешко.

фото: Олег Дубина / “Новини Полтавщини”.

Новини Полтави