У Кременчуці демонтують меморіальні дошки на честь воїнів Радянського Союзу

За інформацією: Суспільне Полтава.

Меморіальна дошка на честь Героя Радянського Союзу Іллі Ткаченка. Фото: Суспільне Полтава

У Кременчуці ухвалили рішення щодо демонтажу дощок радянським військовослужбовцям. Це — Ілля Ткаченко, Петро Приходько, Василь Маргелов, Володимир Скрипченко.

Цю інформацію Суспільному підтвердила речниця міської ради Юлія Перепелятник.

6 березня на засіданні члени виконкому затвердили перелік меморіальних дощок, які демонтують у Кременчуці. Це, зокрема:

  • меморіальна дошка на честь Героя Радянського Союзу Іллі Ткаченка, розміщена на будівлі колишньої Кременчуцької ЗОШ № 13, вулиця Троїцька, 37/49;
  • меморіальна дошка на честь воїна – інтернаціоналіста Володимира Скрипченка, розміщена на будівлі Кременчуцької гімназії № 18, вулиця Майора Пугача, 25;
  • меморіальна дошка на честь Героя Радянського Союзу Петра Приходька, розміщена на будівлі Кременчуцької дитячої музичної школи №1, вулиця Сержанта Мельничука, 3;
  • меморіальна дошка на честь Героя Радянського Союзу Василя Маргелова, розміщена на території Регіонального ландшафтного парку "Кагамлицький".

Дошка на честь Героя Радянського Союзу Василя Маргелова. Фото: kg.ua

"Дві дошки, присвячені кременчуківцям, Героям Радянського Союзу, які загинули у роки Другої світової війни. Це Петро Приходько і Ілля Ткаченко, тобто вони обидва наші кременчуцькі хлопці. Меморіальна дошка, присвячена генералу Маргелову, генерал Маргелов не має відношення до Кременчука. Але коли встановлювали цю дошку ініціаторами були чоловіки, які служили у повітряно-десантних військах, а генерал Маргелов у такому своєму військовому колі вважався одним із засновників повітряно-десантних військ. І що стосується Скрипченка. Він один із двадцяти, тоді їх називали воїни-інтернаціолісти. Або простіше їх називають зараз «афганці»", — розповіла директорка Кременчуцького краєзнавчого музею Алла Гайшинська.

Як повідомила речниця міської ради Юлія Перепелятник, дошки демонтують на вимогу законів "Про декомунізацію" і "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії". Точна дата демонтажу поки невідома.

Меморіальна дошка на честь Героя Радянського Союзу Петра Приходька. Фото: Суспільне Полтава

Що говорять місцеві про демонтаж

"Це наша історія. Це мій дідусь, це мій прадід. Вони теж жили в свій час. У них свої були ідеї, за які вони боролися на той час були такі обставини, зараз інші обставини. Я вважаю, що це зайве", — повідомила жителька Світлана

"Треба демонтувати, тому що уже ця радянщина йде в небуття. Всі вже йдуть далі в світле майбутнє. Дай Бог, щоб війна закінчилась, і ставили українським героям пам’ятники, а радянське воно вже не потрібне", — сказала місцева жителька Яна.

Що відомо про Закон "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики"

У квітні 2015-го року Верховна Рада України ухвалила Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", у травні його підписав тодішній президент Петро Порошенко.

27 липня 2023-го набрав чинності Закон "Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії". Статтею 5 деколонізаційного закону встановлена заборона використання та пропаганди символіки російської імперської політики.

Новини Полтави