У НАТО занепокоєні інформацією про відправку військ КНДР до Росії

Логотип НАТО розміщений у медіа-центрі під час саміту Альянсу, 9 липня 2024 року у Вашингтоні, округ Колумбія, США. Getty Images/Andrew Harnik

НАТО не може підтвердити відправку військ Північної Кореї до Росії для участі в бойових діях проти України. Проте, така інформація "викликає занепокоєння".

Про це заявив Генеральний секретар Альянсу Марк Рютте.

На питання журналіста, що є підтверджені повідомлення про те, що Росія і Північна Корея уклали нову угоду, яка стосується не тільки постачання зброї, але і відправки військ для участі в бойових діях. Рютте відповів:

"Я не можу підтвердити ці повідомлення, але очевидно, що вони викликають занепокоєння. Ми знаємо, що Північна Корея допомагає підтримувати військові зусилля Росії проти України, і ми рішуче засуджуємо, скажімо так, поглиблення військової співпраці між Росією та Північною Кореєю".

У своїй промові Рютте наголосив, що зростаюче зближення Китаю, Росії, Північної Кореї та Ірану підриває стабільність в Євроатлантичному та Індо-Тихоокеанському регіонах.

"У цьому взаємопов'язаному світі життєво важливо, щоб ми разом долали наші спільні виклики безпеці", — наголосив Генсек НАТО.

Що цьому передувало

14 жовтня російський керівник Володимир Путін вніс на розгляд до російської Держдуми проєкт про ратифікацію договору про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та Північною Кореєю. Росія та КНДР підписали цей договір 19 червня 2024 року. Згідно з документом, яке опублікувало Центральне телеграфне агентство Північної Кореї, сторони домовилися надавати одна одній "військову та іншу" допомогу, якщо одна з них зазнає "збройного нападу".

У Центрі протидії дезінформації заявили, що договір про "всеосяжне стратегічне партнерство" між РФ та КНДР, який очільник Кремля вніс на ратифікацію до Держдуми, де-факто означає створення військового альянсу, оскільки включає пункт про надання допомоги "усіма наявними засобами" у разі нападу на одну з країн-учасниць.

13 жовтня президент Володимир Зеленський заявляв, що Росія та КНДР "нарощують союзництво" і вже йдеться не тільки про постачання зброї, яка використовується проти України, а й про "передачу людей" до російських військ. Вже 14 жовтня Зеленський заявив, що Північна Корея "фактично включилась" у війну проти України.

15 жовтня джерела Суспільного у розвідці повідомили, що на базі 11-ї ОДШБр російської окупаційної армії формується так званий "особливий бурятський батальйон", укомплектований громадянами КНДР. Зазначається, що орієнтовна кількість особового складу — до 3000 осіб. Наразі відбувається процес забезпечення батальйону стрілецьким озброєнням та боєприпасами. Ймовірно, що батальйон може бути залучено до виконання бойових завдань поблизу населеного пункту Суджа та міста Курськ у РФ.

Також за даними джерел 18 північнокорейських військовослужбовців вже втекли з позицій на кордоні України з Брянською та Курською областями Росії. Це сталося за 7 кілометрів від державного кордону з Україною. Співрозмовник Суспільного додав, що мотиви втечі солдатів з КНДР поки не встановлені, а російські військові розпочали їхні пошуки.

Новини Полтави