У День єднання в Полтавському національному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулося урочисте відкриття Навчально-наукового інституту іноземних мов. Створення цього ННІ відповідає сучасному суспільному запиту на вивчення іноземних мов як засобів міжкультурного спілкування, поширення інформації про Україну й утвердження української позиції у світі, професійного розвитку й особистісного зростання української молоді.
Відкриваючи ННІ іноземних мов, ректорка університету Марина Гриньова наголосила на важливості створення нового структурного підрозділу університету, покликаного забезпечити нагальну потребу сучасної людини — володіння кількома іноземними мовами.
Під час церемонії відкриття з вітальним словом до присутніх звернулися перший заступник міського голови м. Полтави Валерій Пархоменко і голова комісії обласної ради з питань освіти, науки та культури, депутат Полтавської обласної ради Олег Діденко, які висловили впевненість, що новостворений структурний підрозділ сприятиме євроінтеграційним процесам в Україні. Завдяки зорганізованому телемосту учасників поважного зібрання привітали Почесний консул Литви Володимир Пилипенко, представниця консульства Азербайджану Тетяна Соломка; вітальні відео надіслали викладачі й науковці Великобританії, Німеччини, Іспанії, Греції, Сполучених Штатів.
Директорка ННІ іноземних мов Марина Зуєнко окреслила традиції та перспективи іншомовної освіти в університеті: «Латина, німецька, французька, англійська мови посіли належне місце в підготовці майбутнього вчителя вже на зорі діяльності Полтавського вчительського інституту (від 1914 р.), адже освіченість, за переконаннями кращих представників дореволюційної інтелігенції, невіддільна від багатомовності. Сьогодні навчання студентів здійснюють висококваліфіковані викладачі кафедри англійської та німецької філології та кафедри романо-германської філології. У рамках міжінституційних угод лекції студентам читають професори з Великобританії, Франції, Данії, Швеції, Польщі, США».
На базі Навчально-наукового інституту іноземних діють: Навчальна лабораторія кафедри англійської та німецької філології, Навчальна лабораторія кафедри романо-германської філології та, створені в рамках міжнародного проєкту Erasmus+ MULTIED, центри та лабораторії: Науково-освітня лабораторія «Academic English Space», Науково-освітня лабораторія «Мультилінгвальний центр», Науково-освітня лабораторія «Методологія CLIL в освіті і науці». У Мультилінгвальному центрі діє Міжнародний комунікативний хаб для студентів, магістрантів та аспірантів.
Студенти ННІ іноземних мов мають можливість брати участь у міжнародній академічній мобільності з університетами Данії, Японії, Хорватії, Естонії, Німеччини, Литви.
Навчально-науковий інститут іноземних мов здійснює підготовку за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за такими освітніми програмами: «Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша — англійська))», «Середня освіта (Мова і література (англійська) та мова і література (німецька))», «Середня освіта (Мова і література (німецька) та мова і література (англійська))», «Німецька філологія і переклад», «Середня освіта (Мова і література (англійська)) (скорочений термін навчання)»; за другим (магістерським) рівнем за освітніми програмами: «Філологія (Германські мови та літератури (переклад включно), перша — англійська))», «Середня освіта (Мова і література (англійська))», «Середня освіта (Мова і література (німецька))».
Гаслом Навчально-наукового інституту іноземних мов є «Inspired for Learning Languages», яке відображає засадничі принципи діяльності цього структурного підрозділу ПНПУ імені В.Г. Короленка: студентоцентроване навчання; творча взаємодія, яка мотивує вивчати іноземні мови для професійного зростання.
Пресслужба Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка