У Полтаві для освітян області представили проєкт «Діалоги про війну»

У Полтаві для освітян області представили проєкт «Діалоги про війну»

У Полтаві для освітян області представили проєкт «Діалоги про війну»

У Полтавській академії неперервної освіти відбулася презентація проєкту «Діалоги про війну», підготовленого для освітян регіону Українським інститутом національної пам’яті спільно з ДП «Центр захисту інформаційного простору України» й Міністерством культури та інформаційної політики.

Участь у заході взяли представники Полтавської обласної ради, УІНП, ПАНО, Ветеранського центру Полтавського національного педагогічного університету ім. В. Г. Короленка, понад 80 педагогів закладів загальної середньої та професійної освіти регіону й методистів.

«Хочу від імені депутатського корпусу подякувати всім, причетним до створення цього проєкту. Учора ми зустрічалися з освітянами з усіх наших новоутворених районів. Були певні нарікання з приводу того, що відсутні ще посібники з окремих дисциплін, у тім числі «Захист України», з приводу методичного забезпечення. Тому ми вітаємо дуже цей проєкт. Я впевнений, що він стане в нагоді не лише закладам середньої освіти, що його можна використовувати й у позашкільних зустрічах», – сказав на відкритті заходу перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко.

Ініціатором і координатором проєкту виступив воїн Збройних сил, Герой України Володимир Жемчугов. «Діалоги про війну» складаються наразі з чотирьох серій, у яких учениці ведуть із ветеранами сучасної російсько-української війни розмови на теми, що таке війна загалом, чому росія прагне захопити Україну, що таке сучасна російсько-українська війна та повномасштабне вторгнення (три з цих серій були презентовані торік, четверта – нині). Доповненням до таких розмов стали тематичні матриці до занять із можливими варіаціями завдань щодо опрацювання відео. Тут міститься інформація про мету проведення уроку або позакласного заходу, ключові повідомлення, словничок, рекомендовані форми проведення уроку/заходу, практичний блок (методи й прийоми опрацювання відеоресурсів у освітньому просторі), перелік питань для підсумкового обговорення та домашнє завдання. 

«Позаяк проєкт освітній, він має в собі таку складову, як методичні рекомендації. Вони створені для освітянського середовища, вчителів, щоб пояснити, яким чином доносити до дітей відповідну інформацію. Водночас «Діалоги про війну» можуть мати й ширшу авдиторію, проєкт також може бути цікавим для дорослих. Дуже хочеться, щоб він активно використовувався», – зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар. 

Загалом продукт розрахований на вчителів таких дисциплін, як історія, «Захист України», учнів середньої та старшої школи, військовослужбовців, журналістів, державних службовців, працівників музеїв, бібліотекарів, фахівців із формування національної й громадянської ідентичності та ін.

«Проєкт «Діалоги про війну» – це надзвичайно важливий крок у формуванні історичної пам’яті кожного з нас, важливий крок у формуванні історичної пам’яті українського суспільства загалом. Ми пригадуємо відверту, щиру цікавість, яка була до перших серій даного проєкту, коли учні в закладах освіти разом із учительським колективом переглядали ці ролики, проводили спілкування за підсумками таких переглядів. Надзвичайно важливо, щоб ця комунікація була максимально масовою в нашому суспільстві. Надзвичайно важливо, щоб проєкт, який продовжуватимемо обговорювати, говорити про нову серію, що недавно вийшла, масштабувався. Тому я хочу звернутися до освітян області й попросити: будьте максимально зорієнтованими на те, щоб посилання на ці ролики поширити як серед учнівської спільноти, щоб вона могла переглядати їх, так і серед батьківської. Чим більше людей матиме можливість для обговорення таких важливих тем, тим краще формуватиметься оця важлива складова національної пам’яті», – зауважив перший заступник директора Полтавського інституту неперервної освіти Вадим Пилипенко. 

Усі чотири серії проєкту можна переглянути на YouTube-каналі УІНП. 

Новини Полтави