Міська влада купуватиме продукти харчування тривалого зберігання безпосередньо у виробників, без посередників. Виробники пообіцяли зробити знижки. Продовольчий резерв убезпечить малозабезпечені верстви населення на випадок блокади міста
У Полтаві почали формувати місцевий продовольчий резерв для запобігання та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій та небезпечних подій.
Полтавський міський голова повідомив ЗМІ, що прийнято рішення провести закупки напряму у місцевих виробників, без посередників. Місцевий бізнес пообіцяв продати продукти харчування тривалого зберігання зі знижками. Матеріальний резерв формують на випадок, наприклад, блокади міста ворожими військами, що зруйнує логістику постачання продовольства. Резерв, насамперед, спрямують, щоб підтримати людей похилого віку, багатодітні сім’ї та інших пільговиків.
Перший заступник міського голови Валерій Пархоменко конкретизував номенклатуру продовольчого резерву:
- борошно — 80000 кг
- консерви м’ясні (свинина тушкована) — 80000 шт.
- консерви м’ясо-рослинні (каша перлова зі свининою) — 80000 шт.
- крупа пшенична — 80000 кг
- макаронні вироби — 80000 кг
- олія соняшникова — 60750 л
- цукор — 80000 кг
Список місцевих товариств, які ймовірно й стануть постачальниками продуктів: «Цукорагропром», «Ресурс-агроцентр», «Кернел груп», «Продоптом», «Диканькамлин».
Нагадаємо, 11 березня Полтавська міська рада прийняла бюджет на 2022 рік. На оборонні та гуманітарні потреби мають спрямувати майже 700 млн грн. Зокрема, й на створення продовольчого резерву Полтави та старостинських округів.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»