У Полтаві розпочала роботу резиденція святого Миколая: що в ній нового цього року

У Полтаві розпочала роботу резиденція святого Миколая: що в ній нового цього року

У Полтаві розпочала роботу резиденція святого Миколая: що в ній нового цього року

Сьогодні, 1 грудня, свої двері для маленьких і дорослих відвідувачів гостинно відкрила резиденція святого Миколая. Цього року очікується, що її відвідають понад 2000 дітей.

Зустрічатиме їх чудотворець в дещо нетиповому образі. Якщо кілька років поспіль, нагадаємо, він приїздив із Харкова й поставав перед малечею в окулярах та кедах, до чого полтавці вже звикли, то тепер через певні обставини святий Миколай вирішив повернутися, так би мовити, до класики – до того, яким був ще від початку існування незалежної України, із 1991 року.

«На Полтавщині я був перший і тоді єдиний на весь обласний центр святий Миколай. Сам пошив собі костюм, «відростив» бороду, вуса. Щоб було натуральним, використав природні матеріали – шерсть буйвола, яка. Я хочу, щоб діти вірили. Хоча б поки вони маленькі. Щоб не загубилася оця казковість», – розповів чоловік.

Улюбленець малечі й водночас народний артист України на сьогодні працює в театрі, уже понад пів століття. А святковим персонажем, каже, став іще в шкільні роки.

«Я був високим на зріст, і мене завжди брали як Діда Мороза. Ліпили бороду з вати. Роздавав подаруночки. Я закінчив училище, театральний інститут, потрапив на Полтавщину. Мене запрошували багато театрів, але я приїхав до сюди, поближче до рідних, які жили в Стасях Диканського району. Залишився тут і не шкодую. Полтава мені дуже подобається, – зазначив чоловік. – Я кожного року готуюся до зустрічі. Чекаю від діточок пісні, вірші, листи. У багатьох із тих, що вже отримав, – побажання, щоб війна закінчилася, щоб іти в школу не під звуки сирен, не тікати в підвали. Я теж цього дуже хочу. Хочу миру всій Україні».

На жаль, іноді, щоб мир прийшов на українську землю, лише чудес недостатньо – добро доводиться захищати зі зброєю в руках. Саме тому, якщо комусь здалося, що з-під святкових шат святого Миколая проглянула військова форма, то… не здалося. Це форма Героя України.

«Торік був відеоролик, де Миколай прибуває до дітей на зовнішній підвісці, щоб вручити подарунки. Цього року був трохи інший задум. Святий сам прилетів на вертольоті. Це не може зробити ніякий актор. Прилетів я», – розповів Герой України Микола.

Іще 2022 року він здійснив кілька польотів до окупованого Маріуполя, про які йдеться в нещодавно презентованому фільмі «Рушійна сила», захищає українське небо, навчає пілотів, а тепер от вирішив завітати до полтавської малечі, поспілкуватися з нею після відкриття резиденції святого Миколая та трохи допомогти колезі з небесної варти.

«Діти не повинні знати, що таке війна, тим паче, такого віку. Все-таки для них треба робити свято. І я вдячний батькам, які це роблять. А наше завдання – оберігати дітей», – наголосив чоловік.

У день відкриття Будиночку святого Миколая на гостину до нього завітали сотні родин полтавців і гостей міста.

Із такою кількістю відвідувачів чудотворцеві було б складно впоратися одному. Тож на допомогу йому прийшли волонтери. Добровільних помічників святого Миколая можна було впізнати по яскравих светрах із написами «Полтава – місто добра».

«У нас є такий новий логотип. Дякуємо пані Катерині, яка відгукнулася, благодійно зробила величезну роботу. Вдячні всім, хто долучається, підтримує цю акцію. Для нас дуже важливо, щоб кожен у собі міг відкрити оце відчуття, що таке добро, і бажання ним ділитися, щоб добро максимально поширилося в цьому світі й таке зло, як війна, могло зупинитися. Дякуємо всім, хто підтримує, переказує кошти на рахунок, на картку, хто привозить солодощі. До акції долучилася величезна кількість підприємців. Завдяки такій згуртованості ми можемо радувати дітей. Разом зі святим Миколаєм роздаємо їм класнючі подаруночки, у яких – смоктунці, мармеладки, зефірки, шоколадки, вефельні цукерки тощо», – розповіла очільниця громадської організації «Команда небайдужих» Наталія Гранчак.

А ще, щоб захистити добро, зберегти дітей, волонтери нині збирають 860 тис. грн на два прилади, за допомогою яких можна буде збивати «шахеди». Ці засоби захищатимуть кожного в громаді. Тому всіх городян запрошують приходити до резиденції святого Миколая, долучатися до збору, і собі свято створювати, і допомагати місту та його жителям. 

«Добро треба відстоювати й примножувати», – зазначив митрополит Полтавський і Кременчуцький Федір. 

Упродовж найближчого тижня зустрітися зі святим Миколаєм у його будиночку можна буде щоденно, а після 6 грудня (Дня св. Миколая) аж до Водохреща у 2025 році – по вихідних.

А сьогодні в резиденції спочатку зустрічали самого Миколая. Зустрічали прекрасними піснями. Вихованці вокально-хорової студії «Домінус» під орудою Ганни Оксениченко виконали для господаря кілька творів патріотичної та новорічно-різдвяної тематики.

Новини Полтави