Спортивно-реабілітаційний комплекс у Полтавській громаді планують будувати на території колишніх артскладів біля Першої міської клінічної лікарні та пологового будинку. Для цього міськрада виділила земельну ділянку площею майже 1,8 га. Про це розповів заступник директора комунальної організації «Інститут розвитку міста» Олексій Довгаль.
Сучасний комплекс хочуть побудувати для фізичної, психологічної й ментальної реабілітації ветеранів війни та цивільних. У споруди має бути два поверхи — кожен матиме своє функціональне призначення. Зокрема, за проєктом передбачена спортивна зала, місце для гри у футбол, волейбол та баскетбол. Також на нульовому поверху планують встановити два басейни. Концепцію спортивно-реабілітаційного центру від компанії «Європейські технології в будівництві» презентували торік у вересні.
За словами Олексія Довгаля, проєктно-кошторисну документацію для будівництва комплексу замовлять впродовж двох наступних місяців. На виготовлення робочого проєкту та спорудження будівлі залучатимуть грантові та донорські гроші. На побудову нового комплексу не планують витрачати кошти з бюджету Полтавської громади, зазначив заступник директора «ІРМ».
Нагадаємо, що торік у січні Полтавська міська рада вирішила зупинити передачу забудовнику 7 га землі, на якій раніше були теплиці поруч з артскладами. Нині частина цієї території передбачена для будівництва нового спортивно-реабілітаційного комплексу.
У 2020 році на цій території планували будувати «Льодовий палац» та футбольний стадіон. Проте стало відомо, що на 3 га землі у цьому місці претендує підприємець Андрій Людвов — співзасновник «АСД-Трейд». У 2005 році він викупив тепличне господарство й після його занепаду подав позов до суду із проханням визнати за собою 3 га землі на цій території.
Касаційний цивільний суд у позові відмовив й підприємець звернувся до Полтавської міськради та заявив, що має право на оренду цієї земельної ділянки, на якій забудовник планував почати будівництво кількох багатоповерхівок. Й міськрада спочатку планувала віддати земельну ділянку під оренду без аукціону. Тодішній міський голова Олександр Мамай пояснював це тим, що підприємець погодився передати 30% квартир переселенцям. Однак після звільнення Олександра Мамая за корупцію, міське земельне управління відмовило в передачі цієї землі під забудову, узагальнено зазначивши: «у зв’язку із нововиявленими обставинами».
Ольга ГРИНЕНКО, «Полтавщина»