Учені з усього світу підписали "Нью-Йоркську декларацію про свідомість тварин", згідно з якою свідоме мислення та почуття є у комах, риб і деяких видів ракоподібних
Про це повідомляє NBC.
Відповідну декларацію підписали близько 40 дослідників, вперше вона була представлена на конференції в Нью-Йоркському університеті в п’ятницю, 19 квітня.
Як стверджують вчені, цей документ знаменує собою переломний момент, коли потік досліджень у сфері пізнання тварин стикається з дебатами про те, як слід поводитися з різними видами тварин.
Згідно з декларацією, існує «сильна наукова підтримка» того, що птахи та ссавці мають свідомий досвід, а також «реалістична можливість» свідомості для всіх хребетних — в тому числі рептилій, амфібій і риб. Ця можливість поширюється на багатьох безхребетних істот, таких як комахи, головоногі ракоподібні (в тому числі краби й омари) і головоногі молюски, такі як кальмари, восьминоги й каракатиці.
«Коли існує реальна можливість свідомого досвіду у тварини, безвідповідально ігнорувати цю можливість при прийнятті рішень, що впливають на цю тварину, — йдеться в декларації. — Ми повинні враховувати ризики для благополуччя і використовувати докази для обґрунтування нашої реакції на ці ризики».
За словами Джонатана Берча, професора філософії Лондонської школи економіки та головного дослідника проєкту «Основи відчуття тварин», багато вчених у минулому вважали, що питання про свідомість тварин не мають відповіді, але ця декларація показує, що його галузь рухається в новому напрямку.
«Це були дуже захоплюючі 10 років для вивчення свідомості тварин, — зазначив він. — Люди наважуються йти туди так, як вони не робили цього раніше, і розглядати можливість того, що такі тварини, як бджоли, восьминоги та каракатиці, можуть мати певну форму свідомого досвіду».
-
У понеділок, 15 квітня, Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) попередило, що коралові рифи від Австралії переживають друге масштабне знебарвлення за останні 10 років унаслідок рекордної спеки в океані.