Рік тому вибух газового балону зруйнував перекриття між 2-м, 3-м та 4-м поверхами багатоповерхівки
10 липня управління капітального будівництва уклало договір з усунення аварії та капітального ремонту житлового будинку на вулиці Квітучій, 8 у 109-му мікрорайоні Полтави.
За результатами тендера з одним учасником управління уклало договір з компанією ТОВ «ПСВ-Інжиніринг». Компанія зробила знижку від очікуваної вартості у 13 454 грн та зголосилася виконати усі необхідні роботи за 12 942 031 грн.
Відповідно до календарного графіка, більшість робіт мають бути виконані до кінця листопада. Окремі завершальні внутрішні роботи триватимуть і у грудні.
Трошки детальніше про «ПСВ-Інжиніринг». Це підприємство з орбіти партії «За Майбутнє», яке відповідно до квотного розподілу влади у місті контролює сферу капітального будівництва. Керівником УКБ є депутат «За Майбутнє» Максим Медведєв. Керівником компанії-підрядника є Роман Пішняк — бізнес-партнер лідера фракції «За Майбутнє» Євгена Диканя. Свого часу Пішняк та Дикань стали співзасновниками ГО «Підприємці Полтавщини». Роман Пішняк є ветераном російсько-української війни та волонтером. Після своєї демобілізації він почав отримувати підряди від міста. Зокрема, протягом останнього року його компанія виконує капремонт спортзалу СДЮСШОР № 2 за майже 40 млн грн.
Члени команди «За Майбутнє» Денис Поліщук, Валерій Пархоменко, Євген Дикань, Роман Пішняк та Ігор Еренбург під час спільної поїздки у Донецьку область
З огляду на замовлення самим собі, партія «За Майбутнє» впевнена у відсутності конфлікту інтересів, тому взяла повну політичну, економічну та кримінальну відповідальність за якість виконання робіт у будівлі.
Нагадаємо, 6 серпня 2023 року у багатоповерхівці на вул. Квітучій, 8 вибухнув 8-літровий газовий балон. Ударною хвилею зруйнувало перекриття між 2-м, 3-м та 4-м поверхами. Внаслідок вибуху постраждало три людини. Літній чоловік, який і заніс балон до будівлі, згодом помер у лікарні.
З різних політичних причин початок розробки документації з відновлення багатоповерхівки затягнувся на місяці. Протягом лютого-квітня 2024 року фахівці «Полтавської політехніки» за 560 тис. грн виконали технічне обстеження будівлі.
На основі технічних пропозицій НУПП протягом квітня-червня Роман Мягкохліб розробив проєкт капремонту пошкодженого під’їзду. Відповідно до експертного звіту, план робіт виглядає наступним чином:
- Звільнення приміщень на 1-му та 2-му поверхах під ділянками робіт від речей та заборона доступу.
- Встановлення риштувань до верху четвертого поверху.
- Розкладання захисних дощатих щитів на підлозі 2-го поверху.
- Демонтаж зруйнованих залізобетонних плит перекриттів зверху вниз.
- Встановлення кутових сталевих стійок підсилення на 4-му поверсі.
- Монтаж горизонтальних балок підсилення на 4-му поверсі.
- Заміна опалювальних приладів та відновлення системи опалення.
- Заміна сантехніки та відновлення системи водопостачання і каналізації.
- Відновлення внутрішніх мереж електропостачання.
- Монтаж нових сталезалізобетонних балок перекриттів на місцях демонтованих елементів.
- Захист металевих конструкцій від корозії.
- Підсилення деформованих стін через анкерування металоконструкцій.
- Часткове утеплення зовнішніх стін та фасадів (зовнішнє закриття правої сторони під’їзду).
- Обрамлення дверних та віконних прорізів сталевими кутками.
- Виконання мінімально необхідного внутрішнього оздоблення.
- Проведення технічного нагляду та моніторингу стану конструкцій.
- Введення обмеженого режиму експлуатації будівлі до завершення ремонту.
Відповідно до договору, за розроблену документацію інженер отримає 1,1 млн грн.
У цінах червня 2024 року загальна кошторисна вартість відновлення Квітучої, 8 в межах оголошених робіт оцінюється у 15 млн 561 тис. грн. З них 10 млн 689 тис. грн піде на будівельні роботи, решта — це ПДВ, закладення прибутку та адміністративні витрати.
Ян ПРУГЛО, «Полтавщина»