Фото: Getty Images Danone зазнала загальних збитків у $1,3 млрд в Росії
Росію покинуло чимало компаній, які мали важливі високотехнологічні виробництва, що передбачає серйозну шкоду економіці.
Західні компанії списали понад $107 млрд після виходу з ринку Росії через її вторгнення в Україну. Про це у четвер, 28 березня, повідомило агентство Reuters за підсумками аналіз звітів та документів компаній.
Вказано, що обсяг збитків зріс на третину з моменту останнього підрахунку в серпні 2023 року.
Агентство нагадує, що Москва вимагає знижки не менше 50% при продажу іноземних активів і постійно посилює вимоги до виходу, часто погоджуючись із номінальною комісією лише в один рубль.
Цього року були оголошені продажі активів Shell, HSBC, Polymetal International та Yandex NV на загальну суму майже $10 млрд та зі знижками до 90%. Минулого тижня також компанія Danone заявила, що отримала дозволи регуляторних органів на продаж своїх російських активів, зазнавши загальних збитків у $1,3 млрд.
Загалом російський ринок залишили майже 1000 компаній. Водночас у Росії досі продовжують працювати ще сотні компаній, зокрема Auchan, Benetton, Mondelez International, PepsiCo, Auchan, Nestle, Unilever, Reckitt та інші.
«Оскільки російське вторгнення триває на тлі слабкої військової допомоги Заходу, а деталізованість режимів західних санкцій збільшується, компанії, які все ще прагнуть вийти з Росії, ймовірно, зіткнуться з подальшими труднощами і будуть змушені миритися з великими списаннями та втратами», – сказав керівник відділу консалтингової компанії із глобальних ризиків S-RM Ян Мессі.
На його думку, у Росії наразі немає західних активів, які можна було б вважати безпечними або захищеними, допоки Кремль продовжує вести війну в Україні.
Разом з тим Росію покинуло чимало компаній, які мали важливі високотехнологічні виробництва.
«Це, безумовно, передбачає серйозну шкоду економіці», – заявив голова практики національної безпеки американської юридичної фірми Dechert Цукер.
Раніше повідомлялося, що останнім часом через санкції зменшують торгівлю з Росією Китай та Індія.
«Імпортозамєщєніє». Більше половини вироблених в РФ чіпів Baikal — браковані